Prof. Dr. Naci Görür’den 'halkı tedirgin ediyorsun' yorumlarına tepki: Ne kafası bunlar?

Prof. Dr. Naci Görür’den 'halkı tedirgin ediyorsun' yorumlarına tepki: Ne kafası bunlar?
Prof. Dr. Naci Görür, olası büyük İstanbul depremine yönelik yaptığı uyarılar için 'halkı tedirgin ediyor' yorumlarına tepki gösterdi. 6 Şubat'ta meydana gelen Maraş depremleri öncesi yaptığı değerlendirmeyi hatırlatan Görür, "Ne kafası bunlar" dedi.

Artı Gerçek - 6 Şubat'ta meydana gelen ve 11 ilde yıkımla sonuçlanan Maraş depremlerinin yaraları sarılmaya çalışılırken, uzmanlardan da olası büyük İstanbul depremine yönelik uyarılar art arda gelmeye devam ediyor.

İstanbul'da olması beklenen depreme yönelik sık sık uyarılarda bulunan Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, 2023 yılında katıldığı bir programdan kesit paylaşarak uyarılarını sürdürdü. Görür, "Niye deprem diye halkı tedirgin ediyorsun" diyenlere de sert tepki gösterdi.

'NE KAFASI BUNLAR?'

Deprem bilimci sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, "Bu son gönderiyi Ocak 2023’de yani depremden önce yapmışım. Şimdi kimi insanlar niye deprem diye halkı tedirgin ediyorsun diyorlar. Ne kafası bunlar" ifadelerini kullandı.

'UTANMIYOR MUSUNUZ?'

Görür ikinci paylaşımında ise şunları söyledi:

"Ocak 2023’de Aslı Şafak ile yaptığım bu konuşmadan kısa bir süre sonra 50 binden fazla insanımız öldü. Halkı korkutmak diye bir tabir kullanmaya utanmıyor musunuz?"

NACİ GÖRÜR NE DEMİŞTİ?

Görür, hatırlattığı uyarısında şunları söylemişti:

"Yarın uyandığımızda yüzlerce binlerce insanımız ölmüş olabilir. Millet olarak herhangi bir yerde ölümü bekler duruma geldik. ‘Bu işin şakası yok. Deprem lafı sevimsiz, konuşmayalım, korkuyoruz…’ Asıl deprem olduğu zaman yıkılmaktan korkmaz lazım. Bu işi umursamazlık edemeyiz. İstanbul’da beklediğimiz deprem olduğu zaman bizim düşünemeyeceğimiz boyutta insanımızın hayatı tehlikeye giriyor." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar