Promter azizliğine Bahçeli de uğradı: Konuşmasını yarı da kesti

Promter azizliğine Bahçeli de uğradı: Konuşmasını yarı da kesti
Yayınlanma:
A+ A-
MHP’nin Konya mitinginde konuşan Devlet Bahçeli prompter bozulunca konuşmasına ara vermek zorunda kaldı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli '2023’e Doğru: Aday Belli, Karar Net' isimli mitinglerine Konya'da Kılıçarslan Şehir Meydanı'nda devam etti.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ABD ziyaretine değinen Bahçeli’nin konuşması sırasında prompter bozuldu. “ABD ziyareti şaibelidir, şüphelidir” ifadeleri yarım kalan Bahçeli konuşmasına ara vermek zorunda kaldı. Kısa süreli arızanın düzeltilmesinin ardından Bahçeli konuşmasına devam etti.

Meclis'te kabul edilen 'sansür yasası'na dair de açıklamalarda bulunan Bahçeli, "Sansür yasası diyorlar, zulüm yasası diyorlar, özgürlüklere pranga vurulduğunu iddia ediyorlar. Nasılsa sahte hesap açıp fitne yayamayacaklar, huzursuzluklarının sebebi budur. Sosyal medyada provokasyon yapamayacaklar, korkularının temeli bundandır" ifadelerini kullandı.

Bahçeli'nin konuşmasının satır başları şöyle:

"Bir avuç kömür için bir ömür veren, fedakar ve cefakar kardeşlerimizle birlikte ailelerinin yanındayız, yanında olacağız. Yaşanan acı hepimizin ortak acısıdır. Bir daha acılar yaşanmaması için önlem alınacak. Ailelerin yanındayız, yanında olacağız.

'KILIÇDAROĞLU, ZALİMLERİN İÇİMİZE SIZDIRDIĞI TRUVA ATIDIR'

Kılıçdaroğlu ABD'ye gitti, gizli ve gizemli toplantılar yaptı. Pensilvanya istikametini takip ederek 8 saat ortadan kayboldu. ABD ziyareti şaibelidir, A'dan Z'ye şüphelidir. Hangi sözleri aldı, hangi sözleri verdi, Cumhurbaşkanlığı adaylığı için kimlerle dirsek temasında olduğu az çok malumunuzdur. Kılıçdaroğlu, zalimlerin içimize sızdırdığı truva atıdır, emperyalizmin maşasıdır. Zillet İttifakı itiraf etmese de biz büyük bir uygarlığın varisleriyiz. Biz bu topraklarda devletler kurarken bugünün uygar geçinen mihraklarının dedeleri Müslüman Türk kanı dökmek için her fırsatı kullanıyorlardı. Zaafları kendisinin bile taşıyamayacağı çok ciddi bir kambur hale gelmiştir. Bu ittifakın adayı kim olursa olsun Türk milletine sökmez.

'DİJİTAL TERÖRE TAVİZ VERMEYECEĞİZ'

Dezenformasyon Yasası, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi. Zillet İttifakı'nın tüm bileşenleri hopluyor, ağızlarına ne geldiyse kurşun gibi söylüyorlar. Sansür yasası diyorlar, zulüm yasası diyorlar, özgürlüklere pranga vurulduğunu iddia ediyorlar. Nasılsa sahte hesap açıp fitne yayamayacaklar, huzursuzluklarının sebebi budur. Sosyal medyada provokasyon yapamayacaklar, korkularının temeli bundandır. Yalan haber yapmayanın, hakaret etmeyenin, iftira atmayanın kabul ettiğimiz yasadan rahatsız olmasına hiçbir şekilde gerek ve yer yoktur. Kimin sesi çok çıkıyorsa, kimler feryat figan ediyorsa, onlara dikkat ediniz. Zira Türkiye'yi sosyal medya aracılığıyla karıştırmak isteyen bu yüzlerdir. Küfrün özgürlüğü olamaz, kötülüğün özgürlüğü olamaz, ihanetin özgürlüğü hiç olamaz. Rezaletin özgürlüğü olamaz. Yalan haberleri birer birer servis etmenin basın özgürlüğüyle hiçbir bağı olamaz.

Türkiye sosyal medyada kurulmadı, buraya da teslim edilemez. Dijital teröre taviz vermeyeceğiz. Sosyal medya infazlarına sessiz kalmayacağız. İnsan onuruyla oynayan alçaklara, fake hesaplardan saldıran kanı bozuklara inşallah göz açtırmayacağız. Hepsinin hesabını teker teker soracağız."

Öne Çıkanlar