Sabahattin Önkibar’a Erdoğan’a hakaretten 11 ay 20 gün hapis cezası

Sabahattin Önkibar’a Erdoğan’a hakaretten 11 ay 20 gün hapis cezası
Kendine ait Youtube kanalında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle Sabahattin Önkibar'a 11 ay 20 gün hapis cezası verildi. Önkibar, 'Ne var bunun perde gerisinde' diye sordu.

İstanbul Anadolu Adliyesi 53. Asliye Ceza Mahkemesi, yapılan duruşma sonunda Sabahattin Önkibar’a 11 ay 20 gün hapse hükmetti.

Karar sonrası Önkibar, sözlerinde suça yorumlanacak bir ifadesinin olmadığını, cezanın seçim öncesi yıldırma ve susturma için verildiğini söyleyerek, "Soruyorum Cumhurbaşkanı da Ben de Ankara’da ikamet ediyoruz. Sözde suçun işlendiği yer de Ankara. Öyle iken Saray avukatı davayı neden ısrarla İstanbul Anadolu Adliyesinde açtı ki itiraz edilmesine rağmen yargılama orada yapıldı. Ne var bunun perde gerisinde" sorusunu sordu.

AKŞENER'E BİR ÇANTA DOLUSU PARA VERİLDİĞİNİ İDDİA ETMİŞTİ

Önkibar daha önce de, "beşli çete"den bir müteahhidin aracı kullanarak İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e bir çanta dolusu para gönderdiğini ve  Akşener’in bu durumu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ilettiğini, Kılıçdaroğlu’nun Akşener’e "derhal bu çantayı iade etmesini" söylediğini iddia etmişti.

Öne Çıkanlar