Sahibinden.com hacklendi iddiası

Sahibinden.com hacklendi iddiası
Yayınlanma:
A+ A-
Sahibinden.com sitesini hacklediğini iddia eden hacker, 60 milyon kişinin bilgilerini ele geçirdiğini söyledi.

Artı Gerçek - Türkiye'nin en büyük çevrimiçi alışveriş ve emlak sitelerinden olan Sahibinden.com'un hacklendiği iddia edildi. Kurumdan bir açıklama yapılmadı.

Bir hacker forumunda yapılan paylaşımda ele geçirildiği ifade edilen verilere ait örnek paylaşıldı. Paylaşımı yapan kullanıcı, 100 teşekkür mesajı alması durumunda tüm verileri paylaşacağını yazdı. Hacker forumunda yapılan Sahibinden.com paylaşımı şöyle:

"Türkiye'nin en çok ziyaret edilen sitesinin yaklaşık 60 milyon kullanıcısına ait isim, soyisim, telefon numarası ve e-posta adresi gibi önemli verilerini paylaşıyorum. Yıllık 250 milyon dolar gelirlerinin büyük bölümünü oluşturan kurumsal üyelere ait bilgiler aşağıdaki bağlantıda yer alıyor.

Bu paylaşım altında 100 teşekkür mesajı alırsam tüm üyelerin verilerini paylaşacağım. 250 teşekkür mesajı alırsam sitenin kullanıcı verilerini sqlite formatında paylaşacağım. Şifreler SHA1 algoritmasıyla şifrelenmiş, dolayısıyla şifreleri kırmak için maden çiftliğine (birçok ekran kartının bulunduğu sistem) ihtiyacınız olabilir.

Bu verileri neden ücretsiz paylaşıyorum? Geçen yıl Antalya'da baktığım evin fiyatı bu site yüzünden dolar bazında ikiye katlandı! Artı, güvenlik açıklarını ücretsiz olarak ifşa edebileceğimi söyledim ama e-postamı okudular ve umursamadılar. Güvenlik açısından bu kadar rezil bir site görmedim.”

sahibinden.jpeg

Ele geçirildiği iddia edilen veriler:
Ad, soyad
Telefon numarası
E-posta adresi
Kurumsal hesaplara ait bilgiler

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar