Seçime giden üç ilin baro başkanları belli oldu

Seçime giden üç ilin baro başkanları belli oldu
Yayınlanma:
A+ A-
Olağan Genel Kurul’a giden Diyarbakır, Dersim ve Bingöl baroları yeni başkanlarını belirledi. Nahit Eren ikinci kez Diyarbakır Baro Başkanlığına seçilirken, tek aday olarak seçime giren Fatma Kesen, Dersim Barosu Başkanı oldu.

Artı Gerçek- Olağan Genel Kurul’a giden Diyarbakır Barosu Başkanlığına Nahit Eren, Dersim Baro Başkanlığı’na Fatma Kalsen seçildi.

Diyarbakır Barosu Başkanlığı seçimlerinde oyların çoğunluğunu alan mevcut başkan Nahit Eren, ikinci kez Diyarbakır Başkanlığı’na seçildi. Gerçekleşen Diyarbakır 48’inci Olağan Kurul’da mevcut başkan Nahit Eren, Muhlis Oğurgül ve Cengiz Baysal, Diyarbakır Baro Başkanlığı için seçime girdi. 2 bin 49 avukat seçmenin bulunduğu Diyarbakır Barosu seçimleri için saat 09.00’da seçmenler, Sezai Karakoç Kültür Merkezi’nde kurulan 10 sandıktan oy kullanmaya başladı. 10 kişilik Diyarbakır Barosu Yönetim Kurulu üyeliği için 9’u kadın 22 aday, 3 kişilik Türkiye Barolar Birliği delegeliği için 8 aday, Diyarbakır Barosu Disiplin Kurulu üyeliği için 8 kişi, Diyarbakır Barosu Denetleme Kurulu üyeliği için 7 aday seçime girdi.

EREN YENİDEN BAŞKAN

Genç avukatların yoğun ilgi gösterdiği seçimde sabah saatlerinde başlayan oy kullanma işlemi saat 17.00 itibariyle sona erdi. Oy kullanma işleminin tamamlamasıyla oy sayımına geçilen seçimde, oyların büyük çoğunluğunu alan Nahit Eren, yeniden Diyarbakır Barosu Başkanlığına seçildi. Eren 872 oy, Muhlis Oğurgül 656 oy, Cengiz Baysal ise 32 oy aldı.

DERSİM BAROSU’NA KADIN BAŞKAN SEÇİLDİ

Dersim Barosu ise 12’nci Olağan Genel Kurulu’na tek adayla girdi. Tek aday olarak seçime giren Fatma Kalsen, görevi Kenan Çetin’den devralarak Dersim Baro Başkanlığına seçildi. Kalsen, konuşmasında bir önceki yönetime emeklerinden dolayı teşekkür ederek, yeni yönetim kurulu ve baroya bağlı meslektaşlarla hukukun üstünlüğünü savunmaya devam edeceğini ifade ederek, hukuk alanında yaşanan saldırılara karşı birlikte mücadele etmenin önemine vurgu yaptı.

BİNGÖL'DE ÖMER FARUK HÜLAKÜ YENİDEN BAŞKAN

Bingöl Barosu 15. Olağan Genel Kurulu neticesinde, başkanlığa yeniden Avukat Ömer Faruk Hülakü seçildi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar