Sedat Peker, Mehmet Ağar'ı işaret etmişti: Kokain davasında tutuklu kalmadı

Sedat Peker, Mehmet Ağar'ı işaret etmişti: Kokain davasında tutuklu kalmadı
Yayınlanma:
A+ A-
Kolombiya'da ele geçirilen ve Türkiye'ye gönderileceği iddia edilen 4.9 ton kokain ile ilgili davada tutuklu sanık kalmadı. Sedat Peker, kokainin eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar'a geldiğini öne süren iddialarda bulunmuştu.

Artı Gerçek - Kolombiya'daki Buenaventure Limanı’nda 9 Haziran 2020 tarihinde gerçekleştirilen 4.9 ton kokain operasyonuyla ilgili Türkiye'de görülen davada tutuklu sanık kalmadı. Sedat Peker, YouTube'da yayınladığı videolarda ele geçirilen kokainin alıcısı olarak eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar'ı suçlamıştı. Peker, yakalanan konteynerların numaralarını dahi vermişti.

İLK OPERASYON 16 AY SONRA YAPILMIŞTI

Söz konusu iddialara ilişkin İstanbul Emniyet Müdürlüğü 16 ay sonra operasyon yapıldığını duyurmuştu. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma çerçevesinde 16 şüpheli hakkında “Uyuşturucu/uyarıcı madde imalatı ve ticareti yapma" suçundan dava açılmıştı.

TUTUKLU SANIK KALMADI

halktv'den Seyhan Avşar'ın haberine göre; Bakırköy 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ekim ayında görülen ilk duruşmada 10 sanık yurtdışı çıkış yasağı konulara tahliye edildi. Davanın dün görülen ikinci celsesinde ise geriye kalan 6 sanık da tahliye edildi. Böylelikle Kolombiya dosyasında tutuklu sanık kalmadı.

SEDAT PEKER NE DEMİŞTİ?

Dünyada en çok uyuşturucu kullanan ikinci il İstanbul, üçüncü il Adana. İmanlı nesiller yetiştirecektik uyuşturucu bağımlısı nesiller yetiştirdik” diyen Peker, Ağar hakkında şu iddiayı da dile getirdi:

“Lütfen internete gidin bakın Kolombiya Limanı'nında 4 ton 900 kilo kokain yakaladılar. Açıklama yaptılar, 'Bunlar Türkiye'ye gidecekti' diye. İzmir Limanı'na bir kimya firmasına. Türkiye'de bu kokainleri teslim alacak yerle ilgili hiçbir operasyon yok. Hiç kimseye. Biz 4 ton bulgur getirsek bizi alır faturayı eksik yazdık diye gelir nezarete atarsınız. Niye operasyon yok.. Bu nasıl bir şey ya.. Devlet böyle olmaz.. Uyuşturucunun geldiği adres belli. Eee sahibi Mehmet Ağar. Eski bir milletvekili daha... Eski yardımcısı bunun. İki üç tane de mafyatik tip.” (Kaynak)

Öne Çıkanlar