Şenyaşar ailesi 627 gündür direniyor: Artık adalet sağlansın

Şenyaşar ailesi 627 gündür direniyor: Artık adalet sağlansın
Şenyaşar ailesi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ne dikkat çekerek, ‘Bir anne iki yıldır bu zulme karşı direniyor. Bütün Türkiye bu durumu izliyor’ dedi.

Artı Gerçek-Urfa’nın Suruç ilçesinde, 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021’de başlattığı Adalet Nöbeti 627’nci gününde.

Suruç ilçesindeki evlerinden adliye önüne gelen anne Emine Şenyaşar ve oğlu Ferit Şenyaşar, bir kez daha nöbet tuttukları yerden adaletsizliğe dikkat çekti.

Ferit Şenyaşar, adalet mücadelesinin hukuki talepler karşılanmadığı için sürdüğünü söyledi. Yapılanın haksızlık ve zulüm olduğunu belirten Şenyaşar, yetkililerin bu duruma sessiz kalmasına tepki gösterdi.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nün önemine dikkat çeken Şenyaşar, “Bir anne iki yıldır bu zulme karşı direniyor. Bütün Türkiye bu durumu izliyor. Eğer Türkiye’de hak, hukuk ve adaletten bahsedilecekse önce Urfa Adliyesi önüne baksınlar. Bu anneyi görsünler” dedi.

Ardından konuşan Emine Şenyaşar ise şunları söyledi:

“Adalet istiyoruz. İki yıldır burada adalet talep ediyorum. Bir oğlum 4 yıldır tekli koğuşta tutuluyor. Artık oğlumu bıraksınlar. Ben herkes için adalet istiyorum. Bu yağmurda, soğukta evimde oturamıyorum. Artık adalet sağlansın.”(MA)

Öne Çıkanlar