Şenyaşar ailesi Adalet Nöbeti’ne devam ediyor: ‘Burada bir hakikat var’

Şenyaşar ailesi Adalet Nöbeti’ne devam ediyor: ‘Burada bir hakikat var’
Yayınlanma:
A+ A-
Adalet Nöbeti’nin 635’inci gününde konuşan Ferit Şenyaşar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kentte düzenleyeceği mitinge dikkat çekti. Şenyaşar, ‘Bu adaletsizliği görmeyen zihniyet, Urfa’da da ve Türkiye’de de kaybedecektir’ dedi.

Artı Gerçek-Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021’de başlattığı Adalet Nöbeti eylemi 635’inci gününde.

Aile, Suruç ilçesindeki evlerinden gelerek, adliye önünde nöbet eylemine başladı. Annesi ile birlikte nöbet tutan Ferit Şenyaşar, Erdoğan’ın kentte düzenlediği mitinge değinerek, ‘Bu adaletsizlik giderilmediği sürece kimse Urfa’yı kendine kale olarak görmesin’ dedi.

‘MİTİNGE GİDEN HERKES BU ZULME ORTAK OLUYOR’

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre Şenyaşar konuşmasında şunları söyledi:

“AKP, cumhurbaşkanı öncülüğünde 500 metre ilerimiz de miting düzenleyerek halka seslenecek. Bir anne de hemen yanı başındaki adliye kapısında adalet için bekliyor. Bütün Urfa halkı annenin bu çığlığını duyuyor ve takip ediyor. Burada bir hakikat var. Bu hakikati görmeyip mitinge giden herkes bu zulme ortak oluyor. Bu adaletsizlik giderilmediği sürece kimse Urfa’yı kendine kale olarak görmesin. Bu adaletsizliği görmeyen zihniyet, Urfa’da ve Türkiye’de kaybedecektir.”(MA)

Öne Çıkanlar