Sınıf öğretmenine okul bahçesinde sopalı saldırı: Kolu kırıldı

Sınıf öğretmenine okul bahçesinde sopalı saldırı: Kolu kırıldı
Aksaray'da sınıf öğretmeni Aziz Koçak, bir kişi tarafından okul bahçesinde Saldırıya uğradı. Koçak, "31 yıllık eğitim hayatımda böyle bir şey görmedim" dedi.

Artı Gerçek - Okul müdürü İbrahim Oktugan'ın bir öğrenci tarafından katledilmesinin ardından şiddeti önleme amacıyla yeni kanun teklifi gündemdeyken bir öğretmen daha saldırıya uğradı. Aksaray'da bulunan Yenimahalle İlkokulu'nda sınıf öğretmeni olan Aziz Koçak (56) ile M.E. (63) arasında okul bahçesinde tartışma çıktı.

Kavgaya dönüşen olayda M.E, yanında getirdiği sopayla öğretmen Koçak'a vurmaya başladı.

İhbar üzerine olay yerine polis ve 112 Acil Servis ekipleri sevk edildi.

KOLUNDAN AMELİYAT OLACAK

Ambulansla Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Koçak'ın kolunun kırıldığı ve ameliyat olacağı öğrenildi.

Olayın ardından kaçan M.E, polis ekiplerince gözaltına alındı.

Öğretmen Koçak, derse girmeye kısa bir süre kala bir öğrencinin yanına gelerek, okulun bahçesinde bir kişinin kendisiyle görüşmek istediğini söylediğini anlattı.

'ÖĞRENCİ VELİSİ DEĞİL, KİŞİSEL HUSUMET'

Derse geç kalmamak için hızlıca okul bahçesinde arabaları park ettikleri alana gittiğini belirten Koçak, şunları söyledi:

"Arabanın arkasından bir anda bir kişi çıktı, göremedim. Eli de arkasındaydı ama öyle sopa veya herhangi bir şey olacağını beklemiyordum. 'Hayırdır' demeye kalmadan sopayla bana vurmaya çalıştı. İlk sopa darbesi koluma, ikincisi de ayağıma geldi. Sopayı tuttum ve sarıldım. Diğer öğretmen arkadaşlar yanımıza geldi ve bizi ayırdılar. Ben zaten şeker hastasıyım, olayın etkisiyle bir hoş oldum, hemen ambulans geldi ve hastaneye getirdiler. Bu insan bizim okuldan bir öğrencinin velisi değil. Daha önce konuştuğumuz ve merhabalaştığımız bir insan. Bir dedikodudan dolayı aramız bozulmuştu. Yani biz daha 4 gün önce öğretmen arkadaşımız için eylem yaptık. 'Öğretmenlerimize şiddete hayır' diye tüm alanlarda haykırdık. Daha üzerinden bir hafta geçmeden şiddeti kendi üzerimizde gördük. 31 yıllık öğretmenim hiç başıma böyle bir olay gelmedi." (AA)

Öne Çıkanlar