Sol gazetesi yazarı Fatih Yaşlı otobüsten indirilerek gözaltına alındı

Sol gazetesi yazarı Fatih Yaşlı otobüsten indirilerek gözaltına alındı
Sol yazarı Fatih Yaşlı, AŞTİ'de otobüsten gözaltına alındı. Serbest bırakılan Yaşlı, hakkında bir ihbar üzerine açıldığı belirtilen dosya için ifadeye çağrılmadan, doğrudan gözaltına alındığını söyleyerek tepki gösterdi.

Artı Gerçek - Akademisyen ve yazar Fatih Yaşlı, Ankara Şehirlerarası Terminal İşletmesi'nde (AŞTİ) otobüsten indirilerek gözaltına alındı. Yaşlı, ifade verdikten sonra serbest bırakıldı.

Yaşlı, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Artık rutine bağladılar :) Bilerek tebligat yapmıyorlar, sonra da ifadeye gelmedi diye zorla yakalama kararı çıkartıp AŞTİ'de otobüsten gözaltına alıyorlar" dedi.

Yazarı olduğu Sol gazetesinin haberine göre Yaşlı, bir ihbar ve sonrasında siber suçlar müdürlüğü tarafından hazırlanan dosya nedeniyle gözaltına alındı. Kendisine daha önce ifade için hiçbir bildirimde bulunulmadı.

Söz konusu dosyada "delil" olarak, Yaşlı'nın sosyal medya paylaşımları gösterildi. Hakkında "301, devlet büyüklerine hakaret ve halkı kin ve düşmanlığa tahrik" gibi suçlamalarda bulunulan Yaşlı, verdiği ifade sonrasında serbest bırakıldı. (Kaynak)

Öne Çıkanlar