Sosyal yardım 'Erdoğan'dan harçlık' diye dağıtıldı

Sosyal yardım 'Erdoğan'dan harçlık' diye dağıtıldı
HDP tepki gösterdi: Bu bir seçim rüşvetidir.

Sosyal Yardımlaşma Vakfı’nın dar gelirli yurttaşlara her ay yaptığı 350 TL para yardımı bu ay AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından gönderilmiş "harçlık" olarak adlandırılması dikkat çekti. Vakıf, söz konusu yardımı alan ailelere, telefon mesajı olarak gönderdi.  

AKP Diyarbakır Yenişehir İlçe Örgütü, birçok GSM kullanıcısına "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın şahsınıza 350 TL para yardımı (Harçlık) göndermiştir. 23.01.2019 (Çarşamba) günü TC kimlik karınızla PTT şubelerinden alabilirsiniz. İyi günlerde kullanmak dileğiyle. AK Parti Yenişehir İlçe Başkanlığı" şeklinde mesaj gönderdi. Söz konusu yardımın her ay Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından yurttaşlara ödendiği ancak yerel seçim öncesi Erdoğan tarafından harçlık olarak adlandırılması dikkat çekti. 

HDP: SEÇİM RÜŞVETİDİR

Duruma tepki gösteren Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır il yöneticisi Edip Binbir, söz konusu yardımın devlet tarafından sürekli verildiğini, ancak yerel seçimler öncesinde bunun propaganda haline getirildiğini belirterek, "Bu yardım AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan tarafından yapılıyorsa, bu bir seçim rüşvetidir" dedi. (Mezopotamya Ajansı)

Öne Çıkanlar