Soylu'dan Akşener çıkışı: 'Genel Başkanının resimlerinin ne olduğunu gösteririm'

Soylu'dan Akşener çıkışı: 'Genel Başkanının resimlerinin ne olduğunu gösteririm'
TBMM Plan Bütçe Komisyonu'nda İçişleri Bakanı Soylu'nun suçlularla fotoğrafları tartışma konusu oldu. Soylu, İYİ Partililer tarafından yöneltilen eleştirilere, “Senin Genel Başkanının resimlerinin ne olduğunu gösteririm" diye yanıtladı.

Artı Gerçek- TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Göç İdaresi Başkanlığı ve AFAD’ın 2021 yılı kesin hesap kanun teklifi, 2022 yılı bütçe kanun teklifi ve Sayıştay raporları görüşülüyor.

Muhalefet tarafından uyuşturucu baronları ve mafya babalarıyla fotoğrafı olduğu gerekçesiyle eleştirilen Soylu, İYİ Parti'li Fahrettin Yokuş'a, "Mafyayla irtibat kuran şerefsizdir. Senin genel başkanının resimlerinin ne olduğunu gösteririm" dedi.

'MAFYAYLA İRTİBAT KURAN ŞEREFSİZDİR'

Sözcü'den Başak Kaya'nın haberine göre; TBMM Plan Bütçe Komisyonu'nda konuşan Yokuş, "Ülkeme sığınanlarla ekmeğimi paylaşırım ama ülkemi paylaşmam. Ülke uyuşturucu geçiş merkezi olmuş, cezaevlerindeki her 3 mahkumdan biri yani 100 bin kişi torbacı'' dedi. Yokuş'un bu sözleri üzerine muhalefet sıralarından Soylu için "Mafya babaları ile fotoğrafları var" sesleri yükseldi. Bunun üzerine Soylu ile İYİ Partili'li Naci Cinisli ve Yokuş arasında tartışma çıktı.

Soylu Yokuş'a “Sözünü uzatma… Senin Genel Başkanının resimlerinin ne olduğunu gösteririm” dedi. Cinsili de “Gösterin” deyince Soylu “Mafyayla irtibat kuran şerefsizdir. Senin genel başkanının resimlerinin ne olduğunu gösteririm” diyerek sözünü tekrarladı. (Kaynak)

Öne Çıkanlar