Soylu'nun ziyareti öncesi operasyon

Soylu'nun ziyareti öncesi operasyon
Yayınlanma:
Güncelleme: 13 Kasım 2019 17:41
A+ A-
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun ziyareti öncesi Siirt'in Pervari ilçesinde yapılan ev baskınlarında 25 kişi gözaltına alındı. Jandarma da Beğendik...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun ziyareti öncesi Siirt'in Pervari ilçesinde yapılan ev baskınlarında 25 kişi gözaltına alındı. Jandarma da Beğendik Belediyesi'nin kapasına kilit vurdu.

GÜNCEL -Siirt’in Pervari ilçesi ve bağlı Beğendik beldesi ile köylerinde bugün sabah saatlerinde yapılan eş zamanlı baskınlarda aralarında HDP ve DBP Pervari ilçe yöneticilerinin de bulunduğu 25 kişi gözaltına alındı. Gözaltı gerekçesi öğrenilemeyen 25 kişinin Pervari İlçe Jandarma Komutanlığına götürüldüğü öğrenildi.

Gözaltına alınan 25 kişi arasında HDP İlçe Yöneticisi Serkan Ürün ve DBP Pervari İl Genel Meclis Üyesi Süleyman Engin de yer alıyor.

BEĞENDİK BELEDİYESİ’NE KİLİT VURULDU

Soruşturma kapsamında Beğendik Belde Belediyesi’ne, HDP belde binasına, il genel meclis üyesinin evine, Beğendik Belde Belediye eşbaşkanlarının evlerine de baskın düzenlendi. Evlerine baskın yapılan belediye eşbaşkanları ve il genel meclis üyesinin evlerinde olmadığı öğrenildi. Öte yandan Beğendik Beldesi Belediyesi’nin kapısına jandarma tarafından kilit vurulduğu belirtildi. İlçede yapılan ev baskınları ve gözaltı operasyonların İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bugün kente yapacağı ziyaret öncesine denk gelmesi dikkat çekti.