Süleyman Soylu, komedyen Özgür Turhan’ın 'kokain' şakasına sinirlendi: Konuyu 'emperyalizm' ve 'Amerika'ya bağladı

Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kendisiyle ilgili 'kokain' üzerinden şaka yapan komedyen Özgür Turhan’a sinirlendi: "Ben Tylolhot'un uyuşturucuyla bir bağlantısı olduğunu düşünmüyorum çünkü hiç Süleyman Soylu'yla fotoğrafını görmedim.”

Artı Gerçek - İçişleri Bakanı olduğu 7 yıl boyunca organize suç orgütü liderleri ve uyuşturucu ticareti üzerinden çokça eleştirilen ve doğrudan kendileri ya da yakınları suça karışmış kişilerle çektirdiği fotoğraflarla gündeme gelen Süleyman Soylu, komedyen Özgür Turhan'ın kendisi üzerinden yaptığı espiriye tepki gösterdi.

Soylu "Siyasi uzantısı belli güya komedyen veya fetödyen üzerinden sonuç alma, saldırarak sindirme gayretinde olanların saldırılarına neden olan tutumumu tekrar edeyim; Amerika Gazze’de katildir. İsrail Gazze’de katildir" sözlerini sarf etti.

Komedyen Özgür Turhan bir gösterisinde eski içişleri bakanı olan AKP milletvekili Süleyman Soylu üzerinden 'kokain' şakası yaptı.

Tylolhot adlı ilacı çok kullandığını belirten ve bu ilaçla kokain arasında bağlantı olduğu söylentilerine değinen Turhan, şu espriyi yaptı:

“Ben Tylolhot'un uyuşturucuyla bir bağlantısı olduğunu düşünmüyorum çünkü hiç Süleyman Soylu'yla fotoğrafını görmedim.”

Espride zamanlamanın çok önemli olduğunu söyleyen Turhan, “Bunu üç ay önce yapsam içerideydim” dedi.

SÜLEYMAN SOYLU SİNİRLENDİ

Süleyman Soylu ise Turhan’ın bu esprisinin ardından sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. İsim vermeden Turhan’ı hedef alan Soylu, “Komedyen veya fetödyen” ifadelerini kullandı.

Paylaşımında espirisine tepkiyi 'antiemperyalizm' ve 'Gazze’ üzerinden gösteren Soylu, bu konulardaki tutumu nedeniyle hedef alındığını savundu.

Soylu sözlerinin sonunda Turhan’a yönelik, “Bu kişiyi komedyen diye şikayet edersem; Nejat Uygur, Halit Akçatepe ve Kemal Sunal’a haksızlık ederim. Onun için şifa diliyorum” sözlerini sarf ett.

TURHAN: DİREKTEN DÖNDÜM

Ardından Soylu'nun paylaşımını alıntılayan komedyen Turhan, "Arkadaşlar direkten döndüm, sınır burasıymış. Yine de diğer komedyen arkadaşlar bir bayram sonrasını beklesin" diye yazdı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar