Suriyeli bazı aşiret reisleri Urfa'da PYD'ye karşı birleşti

Suriyeli bazı aşiret reisleri Urfa'da PYD'ye karşı birleşti
'Suriye Aşiretler ve Kabileler Meclisi'nin şubesi Urfa'da açıldı. Aşiret reisleri Türkiye'ye teşekkür etti!

Urfa'da, Suriye Aşiretler ve Kabileler Meclisi'nın şubesi düzenlenen törenle açıldı. Meclis Başkan Yardımcısı Muhammed Kayr Eyüp, yaklaşık 200 aşiret ve kabile olarak PYD'ye karşı bir araya geldiklerini söyledi.

Suriyeli 200 aşiretin birleşerek kurduğu "Suriye Aşiretler ve Kabileler Meclisi" şubesinin açılışı İmambakır Mahallesi'nde gerçekleşti. Şube binasında düzenlenen törene, çok sayıda Arap, Türkmen ve Kürt aşiret ile kabilelerin liderleri, "kanaat önderleri" katıldı.

Açılışta konuşan meclisin başkanı Rami El Saleh, Suriyeliler olarak birlik ve beraberliklerini göstermek amacıyla şubeyi açtıklarını söyledi. Saleh, "Biz Suriyeli Arap, Türk, Kürt aşiretleri, kabileleri olarak terör örgütünün karşısındayız, onları kabul etmiyoruz. İşgal ettikleri yerlerde onları bırakmayacağız." dedi, Türkiye'ye desteğinden dolayı teşekkür etti.

Meclis Başkan Yardımcısı Muhammed Kayr Eyüp ise hep birlikte PYD'ye mesaj vermeyi amaçladıklarını ifade ederek, şunları şöyledi: "Şu ana kadar Azez'te Gaziantep'te ve Şanlıurfa'da ofis açtık, yakında Kilis'te de açacağız. Meclisimizde Kürt, Türk, Arap, Hıristiyan, Yezidi, Alevi'si var, hepimiz bir aradayız ve orada teröristlere nefes aldırmayacağız." (DHA) 

Öne Çıkanlar