Taciz haberi gazete toplattı

Taciz haberi gazete toplattı
‘Gölbaşı belediye başkanının oğlu cinsel istismardan tutuklandı' haberinin yer aldığı Cumhuriyet, dün Gölbaşı'nda bayilerde bulunamayınca işin...

‘Gölbaşı belediye başkanının oğlu cinsel istismardan tutuklandı' haberinin yer aldığı Cumhuriyet, dün Gölbaşı'nda bayilerde bulunamayınca işin aslı ortaya çıktı.

GÜNCEL- Gölbaşı Belediyesi’nin AKP’li Belediye Başkanı Yusuf Özdemir’in oğlu, evli ve 2 çocuk babası Erdem Özdemir’in "çocuğun nitelikli cinsel istismarı" suçlamasıyla tutuklanmasına ilişkin haberi yayınlayan Cumhuriyet Gazetesi, dün Adıyaman Merkez ile Gölbaşı, Kahta, Gerger ilçelerindeki bayilerinde bulunamadı. Cumhuriyet'in bilgi almak için ulaştığı yerel basından gazeteciler ve yurttaşlar, bir kişinin ildeki bayileri dolaşarak tüm nüshaları dün sabah "satın aldığını" söyledi.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, Yaysat Adıyaman Dağıtım Merkezi’nden bir çalışan, "Öğlene kadar 15-20 kişi aradı. Bayilerde Cumhuriyet gazetesi bulamadıklarını söyledi. Bunun üzerine bayileri aradık, bir kişi gelip hepsini aldı yanıtı aldık" dedi. Dağıtım merkezlerinden "toplu satış" yapmadıklarını söyleyen Yaysat çalışanının aktardığına göre; Adıyaman genelindeki 90’a yakın bayinin 20’sinde Cumhuriyet gazetesi satılıyor. Bir gazeteci de "Gerger’de Cumhuriyet yok sattı’ diye yazacağız. Bu satışın, başkanın oğlunun tutuklanması haberiyle ilişkili olduğu ortada" diye konuştu. CHP Gerger İlçe Başkanı Abdurrahman Acar ise "5 gazete bayiisine gittim. İlçede Cumhuriyet gazetesi bulamadım. Başkanın oğlunun tutuklanması haberi nedeniyle olduğunu düşünüyorum. Olayın aydınlanmasını ve üstüne gidilmesini istiyorum" dedi.

Gölbaşı ilçesisinde Yavuz Ortaokulu’nda Fen Bilgisi ve Teknoloji öğretmeni olarak görev yapan evli ve 2 çocuklu Erdem Özdemir (36), lise öğrencisi bir kız çocuğuna cinsel istismar suçundan 24 Şubat’ta tutuklanmıştı. Özdemir, savcılık ve mahkeme ifadesinde suçunu kabul etmişti.

Öne Çıkanlar