Taksim'de Suriyeli mülteci bıçaklanarak öldürüldü, olay yeri inceleme yapılmadan bölge temizlendi

Taksim'de Suriyeli mülteci bıçaklanarak öldürüldü, olay yeri inceleme yapılmadan bölge temizlendi
Yayınlanma:
Güncelleme: 14 Haziran 2022 23:33
A+ A-
İki grup arasındaki kavgayı ayırmak isterken Suriyeli olduğu öğrenilince 'Sen bizi ayıramazsın' denilerek bıçaklanan Jabeen'in iki ay önce evlendiği ve eşinin hamile olduğu öğrenildi.

Yağmur Kaya 


+GERÇEK- İstanbul Beyoğlu ilçesine bağlı Cumhuriyet Caddesi üzerinde dün gece, iki grup arasında çıkan kavgayı ayırmak için müdahale eden Suriyeli mülteci Sultan Jabeen bıçaklanarak öldürüldü. +Gerçek'e konuşan görgü tanıkları, grup arasında yaşanan kavgaya polis aracı ve onlarca polis olmasına rağmen müdahale edilmediğini vurguladı.

EKİPLER GELMEDEN ALAN TEMİZLENDİ

Güvenlik nedeniyle isimlerini vermeyen görgü tanıkları, Emniyet olay yeri inceleme ekipleri gelmeden Jabeen'in öldürüldüğü alanın AKP'li Beyoğlu Belediyesi ekipleri tarafından temizlendiğini aktardı.

Olay yeri delillerinin yok edildiğini söyleyen bir görgü tanığı ise, kavgayı engellemeye çalışan Sultan Jabeen'e, kavga eden taraflardan birinin, "Nerelisin" diye sorduğunu; Suriyeli olduğunu öğrenmesiyle, 'Sen bizi ayıramazsın' diyerek bıçakladığını söyledi. 

Kavganın Talimane bölgesinde esnaf olan iki grup arasında yaşandığı dile getiren gördü tanıkları, önce ara sokakta başladığını daha sonra ise Cumhuriyet Caddesi'ne sıçradığını belirtti. 

Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan 21 yaşındaki mülteci Jabeen, doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Arkadaşları, Jabeen'in aynı gün defnedildigini söyledi. 

Tanıklar, Suriye'nin Humus şehrinden savaş nedeniyle Türkiye'ye gelen Sultan Jabeen'in bir kuaförde çalıştığını, iki ay önce evlendiğini ve eşinin hamile olduğunu belirtti. 

Tanıklar, 3 kişinin gözaltına alındığını ifade etti. 

Öne Çıkanlar