Tasarruf Genelgesi Diyanet'e işlemedi: Ali Erbaş'a lüks makam aracı alındığı ortaya çıktı

Tasarruf Genelgesi Diyanet'e işlemedi: Ali Erbaş'a lüks makam aracı alındığı ortaya çıktı
Bütçesiyle ve yaptığı harcamalarla gündemden düşmeyen Diyanet İşleri Başkanlığı'nda bu kez de Tasarruf Genelgesi delindi. Ali Erbaş'a Diyanet Vakfı üzerinden lüks makan aracı alındığı ortaya çıktı. Erbaş'ın makam aracı sayısı altıya yükseldi.

Artı Gerçek - Bütçesi birçok bakanlığı geçen ve yapılan harcamalarla sürekli gündemde olan Diyanet İşleri Başkanlığı bu kez de lüks makam aracıyla gündeme geldi. Daha önce bütçesinin tartışıldığı bir televizyon programına katılan ve "Korkumuzdan araba alamıyoruz" diyen Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a yeni bir makam aracı daha satın alındığı, yeni araç ile birlikte Diyanet İşleri Başkanı’nın kullanımına sunulan makam aracı sayısının altıya yükseldiği bildirildi.

Birgün'den Mustafa Bildircin'in Diyanet kaynaklarından aktardığına göre,Erbaş’ın kullanımına sunulan Audi A6 marka model aracın şoförlüğünü, Erbaş’ın abisinin oğlu Muhammed Erbaş’ın yaptığını iddia edildi.

ERBAŞ'IN ARAÇ GALERİSİ

Erbaş’ın kullanımına sunulan Audi A6’nın, Diyanet Vakfı iştirakleri üzerinden alınarak başkanlık makamına tahsis edildiği öne sürüldü. Audi A6 ile birlikte, Ali Erbaş’ın makam araçlarının sayısı altıya çıkarken araçların marka ve modelleri şöyle sıralandı:

• Biri zırhlı olmak üzere üç adet binek Mercedes,

• Bir adet VIP Mercedes Vito

• Bir adet kırmızı TOGG (Kaynak)

Öne Çıkanlar