TOKİ'nin asansörü çalışmıyor diye taşınamadı, selde hayatını kaybetti

TOKİ'nin asansörü çalışmıyor diye taşınamadı, selde hayatını kaybetti
Yayınlanma:
A+ A-
TOKİ’nin asansörü çalışmadığı için bodrum katta kalan 55 yaşındaki Vesile Doğtaş'ın evini sağanaktan kaynaklı su basınca hayatını kaybetti, 74 yaşındaki annesi ise yaralandı.

Halk TV yazarı İsmail Saymaz, Burdur'daki selde can veren 55 yaşındaki Vesile Doğtaş'ın TOKİ'nin asansörü çalışmadığı için bodrum kattaki evde kaldığını yazdı. Saymaz köşe yazısında, Vesile Doğtaş'ın hayatını kaybettiğini belirtirken 74 yaşındaki annesi Fatma Doğtaş ise yaralandığını belirtti.

Saymaz’ın yazısının ilgili kısmı şöyle:

Burdur'da geçen akşam sağanak yağıştan ötürü bodrum katları su bastı. Aydınlıkevler Mahallesi'nde dört katlı apartmanın bodrumunda yaşayan 55 yaşındaki bedensel engelli Vesile Doğtaş can verirken, 74 yaşındaki annesi Fatma Doğtaş ise yaralandı.Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'in aktardığına göre anne kız, 1971'deki deprem sonrası geçici olarak yapılan yığma binada yaşıyordu. Belediye ile TOKİ'nin kentsel dönüşüm kapsamında 70 metrekarelik konut teklifini kabul eden anne kız, kiraya çıktı. Ancak TOKİ tarafından ödenen kira bodrum katında kalmalarına imkan veriyordu. Onlar da Aydınlıkevler'deki daireye başlarını soktu.

TOKİ, geçen hafta binaları tamamladı, anahtar teslimine başladı. Doğtaşlar taşınmak için asansörün çalışmasını bekledi.

Ercengiz anlatıyor:

"Vesile ablamızın yatalak vaziyette merdiveni çıkma şansı yok. Hatta bu hafta sonu taşınmayı planlıyorlarmış. Dağdan gelen sel önüne ne kattıysa derenin içine dolduruyor. Bodrum su alıyor. Annesi komşulara seslense de Vesile abla hayatını kaybediyor. Saatlerdir 30-40 konutta temizlik devam ediyor ama herkesi Vesile abla için çok üzgün şekilde çalışıyor."

Öne Çıkanlar