Şenyaşar ailesi: Yargılamayı kişiye ve statüye göre yapan savcılar var

Şenyaşar ailesi: Yargılamayı kişiye ve statüye göre yapan savcılar var
Yayınlanma:
Güncelleme: 27 Eylül 2022 16:20
A+ A-
Urfa Adliyesi önünde 568 gündür nöbet tutan Şenyaşar ailesi ‘yargılamayı kişiye ve statüye göre yapan savcılar var’ eleştirisinde bulundu.

Urfa'nın Suruç ilçesinde 24 Haziran 2018 seçimleri sürecinde AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısında eşi ve iki oğlu öldürülen Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önündeki Adalet Nöbeti 568’inci gününe girdi.

Emine Şenyaşar, sağlık sorunlarından kaynaklı nöbeti Suruç ilçesinde bulunan evlerinde sürdürürken, Ferit Şenyaşar ise sabah erken saatlerde Urfa Adliyesi önüne gelerek "Şenyaşar ailesi adalet köşesi" olarak adlandırılan alanda nöbeti başlattı. Şenyaşar, adliye binası önünde bulunan beton bloklara "Şenyaşar ailesi için adalet herkes için adalet" yazılı pankart astı.

Aile sosyal medya hesabından da Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Urfa Valisi Salih Ayhan’ı etiketleyerek, "Anne sağlık sorunlarından dolayı bugün nöbetini evde tutuyor. Nöbet yerinde ise üstüne oturduğu paspası ve dilinden düşürmediği adalet kelimesi duruyor. Yanında adaletin kapısı var. İçinde ise yargılamayı kişiye ve statüye göre yapan savcılar var" mesajını paylaştı.