'Breaking Bad Süleyman' ülkenin çocuklarının zehirlenmesine göz yummuştur

'Breaking Bad Süleyman' ülkenin çocuklarının zehirlenmesine göz yummuştur
CHP lideri Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından video yayımladı. Kılıçdaroğlu, hükümetin iktidarda kalmak için kirli oyunlar çevirdiğini belirtti.

Artı Gerçek- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yayımladığı videoyla Türkiye'nin uyuşturucu çetelerinin çatışma alanına döndürüldüğüne dikkat çekti.

Kılıçdaroğlu, hükümetin iktidarda kalmak için kirli oyunlar çevirdiğini belirterek, uyuşturucu baronlarının ülkeye davet edildiğini kaydetti. Açıklamasında 'Metanfetamin'e odaklanan Kılıçdaroğlu, "Metamfetamin, sokaklarda çok hızlı yayılıyor. Sıvı olarak Türkiye'ye getiriliyor. Türkiye'deki laboratuvarlarda, özellikle İstanbul'daki laboratuvarlarda kristale çevriliyor" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun suçlularla çıkan fotoğraflarını da hatırlatan Kılıçdaoğlu, "okul önünde yakaladığınız uyuşturucu satıcısının bacağını kırın diyen, nam-ı diğer Fotoroman Süleyman'a o da fotoromancı ya, saray da çok iyi biliyor ki bu uyuşturucuları kendileri davet ettiler ülkeye. Paralarınızı getirin her şeye göz yumacağız dediler. Ve göz yumdular. Bunlar onunla bununla poz veren, gençlerin diliyle söyleyeyim 'Breaking Bad Süleyman' ülkenin çocuklarının zehirlenmesine göz yummuştur, yazıklar olsun onlara" ifadelerine yer verdi.

Kılıçdaroğlu'nun konuşması şöyle:

"Sevgili halkım, bugün CHP Yoksulluk Dayanışma Ofisi Kurucusu Hacer Foggo hanım ile sizlere seslenmek istiyoruz. Hacer hanım hayatını mahallelere, yoksullara, çeperlere admış biri.. Kendisinden bir konuya odaklanmasını istedim. Uyuşturucu salgınına ve bu salgının kent çeperlerindeki yoksul çocuklarımıza ne yaptığına bakmasını istedim.

Sevgili halkım, ailelerimiz büyük bir tehdit altında. Evlerin içinde bir yürek yangını var. Gencecik çocuklarımız, evlatlarımız uyuşturucunun ağına düşüyor. Ailelerimiz çaresiz, bir yanda çocukları, evlatları bir yanda hayatın türlü zorlukları.. Peki bu evlatlarımızın zehirlenmesinin ana kaynağı nedir? Bu acılı, sıkıntılı aileler sokaklarına uyuşturucu girmesin diye mücadele ediyorlar. Ama mevzu sokakta değil ve sokak mücadelesiyle bu sorun çözülemiyor. Mevzu, çok daha büyük çok daha derin bir yerde.. ben sebebini detaylı olarak açıklayayım.

'HER TÜRLÜ KARA PARANIN ÜLKEYE GİRMESİNE GÖZ YUMDULAR'

Her şey bu iktidarın ekonomiyi bitirmesiyle başladı. O kadar müsrifçe harcadılar ki beytülmâle el atacak, el uzatacak hale geldiler. Hazineyi boşalttılar. Ekonomiyi çökerttiler. Tüm kaynaklar tükenince de iktidarda kalmak için çok kirli bir oyuna girdiler. Bu oyun neydi sevgili halkım? Her türlü kara paranın ülkeye girmesine göz yumdular. Getir, nereden getirirsen getir kaynağını sormayacağım dediler ve bu kirli parayı, yani milyar dolarları yani uyuşturucu paralarını Türkiye'nin cari açığının finansmanında kullandılar. Kirli paraya yani uyuşturucu baronların parasına göz yumarsan, onları Türkiye'ye davet edersen, onlara her türlü imkanı sağlarsan, doğal olarak sahipleri de o parayla birlikte Türkiye'ye gelir. Sonuç, dünyanın her köşesinden ne kadar uyuşturucu baronu, uyuşturucu çetesi varsa paralarıyla birlikte İstanbul'a geldiler ve yerleştiler. Sonra kafelerde, AVM'lerde birbirleriyle çatışmaya başladılar. İstanbul'u dünya suç örgütlerinin, uluslar arası mafyanın uyuşturucu baronlarının çatışma alanına döndürdüler. Bu yüzden çocuklarımız özellikle çaresiz ve arayış içindeki çocuklarımız bu tepeden aşağıya yayılan pisliğin hedefi oldu. Sonuç kaynağı belirsin kara para, kirli para böylece sokaklara uyuşturucu olarak indi. Bugün Türkiye'nin sokaklarında her gelir grubuna göre, uyuşturucu satılıyor. Ama ben Met'e odaklanmak istiyorum. Metamfetamin, sokaklarda çok hızlı yayılıyor. Sıvı olarak Türkiye'ye getiriliyor. Türkiye'deki laboratuvarlarda, özellikle İstanbul'daki laboratuvarlarda kristale çevriliyor. Dünyada uyuşturucuyla mücadele eden tüm kurumların ortaklaştığı bir nokta var. "Metamfetamin dünyanın kabusu olacak." Çünkü, bağımlılık yapma potansiyeli çok yüksek olan sentetik bir uyuşturucu. Kimyasallar karıştırılarak, küçük laboratuvarlarda üretiliyor ve çok ucuz olduğu için çok hızlı yayılıyor.

''BREAKİNG BAD SÜLEYMAN' ÜLKENİN ÇOCUKLARININ ZEHİRLENMESİNE GÖZ YUMMUŞTUR'

Uyuşturucunun her türüyle ama özellikle de 'Meth' ile savaşmamız lazım. Bu ailelerimizi, gençlerimizi, sokaklarımızı savunmak için "vereceğimiz çok önemli bir savaş. Gelelim, okul önünde yakaladığınız uyuşturucu satıcısının bacağını kırın diyen, nam-ı diğer Fotoroman Süleyman'a o da fotoromancı ya, saray da çok iyi biliyor ki bu uyuşturucuları kendileri davet ettiler ülkeye. Paralarınızı getirin her şeye göz yumacağız dediler. Ve göz yumdular. Bunlar onunla bununla poz veren, gençlerin diliyle söyleyeyim 'Breaking Bad Süleyman' ülkenin çocuklarının zehirlenmesine göz yummuştur, yazıklar olsun onlara. Belediye başkanlarımızla da konuştuk. Sokaklarda çocuklarımız için mücadele vereceğiz. Çetelere, rezil adamlara ne ülkemizi ne sokaklarımızı asla teslim etmeyeceğiz.

Hacer hanımdan rica ettim. O da çocuğu Meth kullanan bir ailenin yaşadığı dramdan size kısaca söz etsin. Şimdi söz Hacer hanımda..

"Neredeyse bütün sokaklarda, mahallelerde, özellikle yoksul mahallelerde meth denilen, hatta çocukların dilinde 'metin amca' diyorlar. İnanılmaz derecede çok yaygın. Neredeyse 11-12 yaşa kadar inmiş. Ziyaret ettiğim ailelerin ortak işi, sürekli çocuklarının peşindeler. Okul önlerinde, hastane kapılarında...

'ÇOCUĞU UYUŞTURUCUDAN ÖLEN ANNE BABA İLE KONUŞTUM'

Yüzde 45.3 oranında bu uyuşturucu evlerde kullanılıyor. Anne-babaların kaygısı, yeter ki evde olsun, sokakta düşüp ölmesin diye evlerine çocuklarını kitleyenler, hatta zincire bağlayan bir sürü anne baba ile konuştum. Çocuğu uyuşturucudan ölen anne baba ile konuştum.

'ÖZELLİKLE ÇOCUKLAR TEHLİKE ALTINDA'

Yaz-kış çocuklarının peşine düşmüşler. Çok geç anlamışlar meth kullanmasını. Sürekli halüsinasyonlar görüyor çocuk. Hastaneye götürüp ilaç alıyorlar ancak yataklı tedavi göremiyor. Çocuk sürekli sokakta onun peşinde ve en sonunda çocuk halüsinasyon görerek kendisini trenin altına atıyor ve vefat ediyor. Anlatamayacağım çok daha dramatik hikayeler, aile katliamları var. Özellikle çocuklar tehlike altında"

'SÖZÜM VAR, GENÇLERİMİZİ ONLARIN ELİNDEN ÇEKİP, KURTARACAĞIZ'

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle bitirdi:

"Bütün vatandaşlara sözüm var. Anne-babalara sözüm var. Türkiye'yi bu kirli oyunların tamamen dışına çıkaracağız. Eğer Türkiye'ye para gelecekse, temiz para gelecek. Yine sözüm var, gençlerimizi onların elinden çekip, kurtaracağız."

"Sarayın kara para ile bu zehiri nasıl sokaklarımıza davet ettiğini anlatacağım" diyen Kılıçdaroğlu, paylaştığı videosa bu notu kullandı:

"Türkiye’de bir metamfetamin salgını var. Sarayın düzeni bu salgını besliyor. Bakmayın “okul önünde uyuşturucu satanın bacaklarını kırarız” palavrasına. Bugün size Sarayın kara para ile bu zehiri nasıl sokaklarımıza davet ettiğini anlatacağım. Kirli paranın sonucudur bu."

(HABER MERKEZİ)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar