'Vampirlikler var' sözüyle tepki çekmişti: Rektör Ak istifa etti

'Vampirlikler var' sözüyle tepki çekmişti: Rektör Ak istifa etti
Yayınlanma:
A+ A-
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, "42 yıl İstanbul'da kaldım. Oraya göre burada da vampirlikler var" açıklamasıyla tepki topladı. Ak, rektörlük görevinden istifa etti.

Artı Gerçek - Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi'nde, 4 Ekim'de birinci sınıfa başlayan öğrenciler için 15 Temmuz Konferans Salonu'nda bilgilendirme programı yapıldı.

Programa katılan Rektör Prof. Dr. Namık Ak, akşam saatlerinde dersleri olan öğrencileri şu fadelerle uyardı: "Hepimiz kendimizin başkanıyız ama bir yolculuğa çıkarken bile en az iki kişi gidin, yalnız olmasın. Çok vampirler var. İstanbul gibi bir yerden geliyorum. 42 yıl İstanbul'da kaldım. Oraya göre burada da vampirlikler var. Çok da sütten çıkmış ak kaşık falan değil. İstemediğimiz belki bazı olumsuz şeyler, vakalar oldu mu? Oluyor. Netice itibarıyla buna dikkat edin."

ÜNİVERSİTENİN DUYURUSU

Tepki çeken uyarının ardından Prof. Dr. Namık Ak, görevinden istifa etti. Üniversitenin resmi internet sitesinden yapılan duyuruda, "Üniversitemiz Rektörü Sayın Prof. Dr. Namık AK, sağlık sorunları nedeniyle rektörlük görevinden ayrılmıştır. Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ailesi olarak rektörümüz Sayın Prof. Dr. Namık Ak hocaya üniversitemizin gelişmesi noktasındaki katkı ve çalışmaları dolayısıyla teşekkür ediyoruz. Üniversitemiz rektörlüğüne Yükseköğretim Kurulu tarafından vekaleten Prof. Dr. Hüseyin Karaman atanmıştır" denildi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar