Volkan Konak'tan sonra Onur Akın'ın da vize başvurusu reddedildi

Volkan Konak'tan sonra Onur Akın'ın da vize başvurusu reddedildi
Sanatçı Onur Akın, sosyal medyadan Almanya’ya gidiş için Schengen vizesi başvurusunda bulunduğunu ancak ret cevabı aldığını belirtti. Akın, “Ülkem adına utanç duyuyorum” ifadelerini kullandı.

Artı Gerçek - Müzisyen Onur Akın, daha önce uzun süreli vize almasına karşın Almanya konsolosluğunun vize talebini reddettiğini açıklayarak "Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına girerken bu ülkenin sanatçılarının Avrupa kapılarında sığınmacı ve mülteci muamelesi görmelerini ret ediyorum. Bu durumdan ülkem adına üzüntü ve utanç duyuyorum!" dedi.

Son dönemde Türkiye vatandaşlarına verilen Schengen ve diğer vizelerdeki ret sayılarında artış devam ediyor. Sanatçı Volkan Konak da, başvurusunun iki kez reddedilmesi nedeniyle Almanya konserini iptal etmişti.

Müzisyen Onur Akın, Twitter paylaşımında, Almanya’dan vize için reddedildiğini belirtti.

Akın şunlar yazdı:

"Bugünleri de gördük! 35 yıllık sanat hayatım boyunca dünyanın birçok ülkesinde defalarca konser yapmış, özellikle Schengen ülkelerinden uzun soluklu vizeler almış ve hiçbir sorun yaşamamış bir sanatçıyken Almanya konsolosluğundan ilk defa ‘ret’ aldım...

Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına girerken bu ülkenin sanatçılarının Avrupa kapılarında sığınmacı ve mülteci muamelesi görmelerini ret ediyorum. Bu durumdan ülkem adına üzüntü ve utanç duyuyorum!" (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar