Yargıtay üyesi Yüksel Kocaman'dan Ayhan Bora Kaplan açıklaması

Yargıtay üyesi Yüksel Kocaman'dan Ayhan Bora Kaplan açıklaması
Yayınlanma:
A+ A-
Çete lideri Ayhan Bora Kaplan'dan rüşvet olarak villa ve araba aldığı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın kendisine randevu vermediği iddia edilen Yargıtay üyesi Yüksel Kocaman, iddiaları yalanladı. Kocaman, suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

Artı Gerçek - Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yla bağlantılı olduğu iddia edilen Kaplan çetesi lideri Ayhan Bora Kaplan'dan rüşvet aldığı iddia edilen Ankara eski Cumhuriyet Başsavcısı ve Yargıtay üyesi Yüksel Kocaman'dan açıklama geldi. Kocaman, suç örgütü lideri olma suçlamasıyla tutuklanan Ayhan Bora Kaplan'ın kendisine lüks bir villa ve otomobil aldığı yönündeki iddiaları yalanladı.

Kocaman, basın açıklamasında iddialarla ilgili suç duyurusunda bulunacağını belirterek, "Benim Çayyolu'nda evim yoktur, Esenboğa yolundaki, bayiden hiçbir zaman lüks araç almadım" dedi.

Kocaman'ın açıklaması şöyle:

"Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen bir soruşturmada gözaltına alınan kişiden hediye alarak villa ve araba aldığıma yönelik oluşturulmaya çalışılan; mesnetsiz, temelsiz, tümüyle yalandan ibaret maksatlı iftiralar sebebi ile açıklama yapma zorunluluğu gerekmiştir.

'ÇAYYOLU'NDA EVİM YOK, O BAYİDEN ARAÇ ALMADIM'

Benim Çayyolu'nda evim yoktur, Esenboğa yolundaki, bayiden hiçbir zaman lüks araç almadım.

Sosyal, görsel ve yazılı medya yolu ile bu haksız, lekeleyici, mesnetsiz yalanları yazan, yaygınlaştıran kötü niyetli herkesle ilgili olarak suç duyuruları yapılıp, manevi tazminat davaları açarak hem kendimin ve ailemin hem de mensubu olmaktan gurur duyduğum yargının onurunu koruyacağım."

NE OLMUŞTU?

Ayhan Bora Kaplan'ın polis sorgusunda bir yüksek yargı mensubuna ev ve araba aldığını, bu kişinin de Kocaman olduğu iddia edilmişti. Kocaman, gazeteci Seyhan Avşar'a demecinde Kaplan ile görüştüğünü kabul etmiş ve restoranda karşılaştıklarını savunarak, "Onun dışında bu şahısla iş ilişkim, arkadaşlığım olamaz. Benim bir mafya babasının alacağı eve ihtiyacım yok" demişti.

Gazeteci Tolga Şardan ise bugünkü köşesinde, Kocaman'ın 2020'de evlendikten sonra Beştepe'de ziyaret ettiği Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'dan son iddialar üzerine görüşme talep ettiğini, Erdoğan'ın randevu vermediğini yazmıştı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar