Yeni Şafak yazarı Aydın Ünal, sokakta yaşayan köpekleri hedef gösterdi: 'Öldürülmeleri' gerektiğini söyledi

Yeni Şafak yazarı Aydın Ünal, sokakta yaşayan köpekleri hedef gösterdi: 'Öldürülmeleri' gerektiğini söyledi
Erdoğan'ın eski metin yazarı ve Yeni Şafak yazarı Ünal, sokakta yaşayan köpekleri hedef gösterdi, çözümün köpeklerin 'öldürülmesi' olduğunu iddia etti: "Başıboş köpekler sokaklardan toplanıp acısız şekilde itlaf edilmelidir. Bu işin artık lamı cimi yok."

Artı Gerçek - Sokakta yaşayan hayvanlara yönelik işkence ve katliam haberlerine her geçen gün bir yenisi eklenirken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski metin yazarı, Yeni Şafak yazarı Aydın Ünal, sokakta yaşayan köpeklerin iç güvenlik sorunu haline geldiğini iddia etti

Özellikle sokakta yaşayan köpekleri hedef gösteren haberlerin iyice arttığı şu günlerde Ünal, “Meselenin çözümü hiç de zor değil: Başıboş köpekler sokaklardan toplanıp acısız şekilde itlaf edilmelidir” sözlerini sarf etti.

Aydın Ünal, “Başıboş sokak köpekleri çocukları öldürdüler, sakat bıraktılar, trafikte ölümlerine neden oldular. Sadece çocuklara değil büyüklere de saldırıp öldürdüler. Sorun gittikçe büyüyor. O kadar ki, bazı ülkeler Türkiye’ye turist olarak gidecek vatandaşlarını sokak köpekleri konusunda uyarır hale geldiler. Sorun büyüdükçe çözüm zorlaşıyor. Geçici tedbirler hiçbir işe yaramıyor” ifadelerini kullandı.

‘BU LOBİ İKİYE AYRILIYOR’

“İç güvenlik meselesi haline gelen başıboş sokak köpeklerinin güçlü bir lobisi var” iddiasında bulunan Ünal, şunları söyledi:

“Bu lobiyi ikiye ayırmak gerekiyor: Bir kısmı köpek maması üreten uluslararası şirketlere aparatlık yapıyorlar. Diğer kısmı ise kelimenin tam anlamıyla ruh hastası. Bu ikinci kısım, köpek sevgisini abartmış ve adeta köpekperest olmuş durumdalar. Kalplerinde insana dair en küçük bir merhamet kalmamış. Köpekler tarafından parçalanarak öldürülen, sakat bırakılan ya da köpekten kaçarken araç altında kalarak hayatını kaybeden çocuklarla ilgili “korkmasaymış”, “kaçmasaymış”, “sevgiyle büyütülmedikleri için böyle olmuş” türünden akıl almaz açıklamalar yapabiliyor hatta çocukların ailelerine davalar açabiliyorlar. İnsana merhameti olmayanın köpeğe merhameti olmaz. Bir çocuğun ölümüne ya da sakat kalmasına üzülmeyen birinin köpek sevgisi tamamen plastiktir.”

Sokakta yaşayan köpeklerin tamamının itlaf edilmesi gerektiğini belirten Ünal, şu ifadeleri kullandı:

“Meselenin çözümü hiç de zor değil: Başıboş köpekler sokaklardan toplanıp acısız şekilde itlaf edilmelidir. Bu işin artık lamı cimi yok. Ne geçici barındırma, ne kısırlaştırma, ne de sahiplendirme sorunu çözüyor. Köpek popülasyonu gittikçe artıyor ve tehlike de büyüyor. Nasıl ki belediyelerin ilaçlama yaparak sinekleri öldürmesi normalse, nasıl ki her yıl milyonlarca büyük ve küçükbaş hayvanı, tavukları, balıkları hayatımızı idame için öldürmek normalse, iç güvenlik sorunu haline gelen köpekleri itlaf da o kadar normaldir.” (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar