Yerli Guantanamo tulumu

Yerli Guantanamo tulumu
Yayınlanma:
Güncelleme: 15 Kasım 2019 07:01
A+ A-
Tekstilci İbrahim Türeli ABD’deki mahkumların giydiği tulumlara benzeyen kıyafete onay verilmesi halinde 50 bin tulumu devlete hibe edeceğini söyledi.

GÜNCEL - Tekstilci İbrahim Türeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a suikast girişimi davasında yargılanan Gökhan Güçlü'nün, mahkemeye ‘hero’ yazılı tişörtle gelmesi üzerine 1 gecede 4 ayrı renkte tulum tasarladı. ABD'de mahkumların giydiği turuncu renkli kıyafete benzeyen tulumu, darbe girişim sanıklarının hapishanede giymesi için tasarlayan Türeli, darbecilerin tulumları giymesinin onaylanması halinde devlete 50 bin tulumu hibe edeceğini söyledi.

"HALİSDEMİR'İ RÜYAMDA GÖRDÜM"
Darbe girişimi gecesinde Gölbaşı’ndaki Özel Kuvvetler Komutanlığını ele geçirmek isteyen General Semih Terzi’yi vuran Astsubay Ömer Halisdemir’i rüyasında gördüğünü ve bu rüyasının ardından sabaha kadar çalışarak kıyafetleri hazırladıklarını belirten Türeli, "Ömer Halisdemir, şirketin üstündeki terasta duruyordu. Koşa koşa yukarı çıktım. Yukarı çıktığımda Halisdemir'in yer değiştirdiğini gördüm. Bana gülümseyerek ‘Korkma bir şey yok' dedi. Ömer Halisdemir'i rüyamda gördükten sonra karar verdim ve sabaha kadar çalışılarak kıyafetler yapıldı" ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN SİNYAL VERMİŞTİ
Cumhurbaşkanı erdoğan 15 Temmuz etkinlikleri çerçevesinde yaptığı konuşmada darbe girişiminde tutuklananların tek tip giysi giymesi gerektiğini söylemişti. 

Öne Çıkanlar