Yerlikaya'dan biber gazı ve plastik mermi kullanan polislere övgü: Sizlerle iftihar ediyorum

Yerlikaya'dan biber gazı ve plastik mermi kullanan polislere övgü: Sizlerle iftihar ediyorum
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 1 Mayıs'ta Taksim'e yürümek isteyenlere biber gazı sıkıp plastik mermiyle müdahale eden polisler için, "Sizlerle iftihar ediyorum" dedi. Yerlikaya, 210 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Artı Gerçek - İstanbul'da 1 Mayıs nedeniyle valiliğin yasakladığı Taksim Meydanı'na çıkan yollar, sabahın erken saatlerinden itibaren trafiğe kapatıldı. Taksim ve geniş çevresi ablukaya alınırken her sokak başına polis barikatları konuldu. Saraçhane'de toplanıp Taksim'e çıkmak isteyenler polisin sert müdahalesiyle karşılaştı. Bozdoğan Su Kemeri'nin önündeki müdahalede plastik mermi ve biber gazı kullanıldı.

Anayasa Mahkemesi'nin kararına rağmen işçilerin Taksim Meydanı'na çıkmalarına izin verilmezken İstanbul'un farklı noktalarında onlarca kişi gözaltına alındı.

YERLİKAYA'DAN POLİSE TEŞEKKÜR: DÜNYADAKİ TÜM POLİS TEŞKİLATLARINA ÖRNEK OLAN

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medyadan yaptığı açıklama ile polise teşekkür etti.

Yerlikaya, paylaşımında "1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde kanunsuz gösteri ve yürüyüşüne karşı büyük bir ferasetle, sağ duyuyla karşı koyan; toplumsal olayların nasıl yönetilmesi gerektiği konusunda, dünyadaki tüm polis teşkilatlarına örnek olan İstanbul’daki kahraman polislerimize teşekkür ediyorum. Sizlerle iftihar ediyorum. Milletimizin destek ve duası sizlerle" ifadelerini kullandı.

210 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Yerlikaya, Taksime çıkmak isteyen 210 kişinin gözaltına alındığını da açıkladı. (HABER MERKEZİ)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar