Yetersiz beslenme sebebiyle çocuk ölümü soruşturmasında babaanne de tutuklandı

Yetersiz beslenme sebebiyle çocuk ölümü soruşturmasında babaanne de tutuklandı
Eskişehir'de yetersiz beslenme sebebiyle ölen ve ölümü şüpheli bulunan altı yaşındaki Ellif Nur'un halası ile amcasının ardından babaannesi de yakalanarak tutuklandı.

Artı Gerçek- Eskişehir'de iki gün önce tedavi altına alınan yetersiz beslenme ve bakımsızlık sebebiyle çocuğun ölümünün şüpheli bulunması üzerine halası ile amcasının ardından babaannesi de yakalanarak tutuklandı.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde iki gün önce tedavi altına alınan altı yaşındaki Nur Elif T'nin yetersiz beslenme ve bakımsızlık nedeniyle güçsüz düştüğü belirlendi. Canan Kaftancıoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösterdi.

Çocuğun ölümünün şüpheli bulunması üzerine halası ile amcasının ardından babaannesi de yakalanarak tutuklandı.

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığınca Sulh Ceza Hakimliğine tutuklanması talebiyle sevk olunan şüphelilerden hala Deniz T. "çocuğa karşı eziyet", suçundan, diğer şüpheli amca Sezer T. ise "silahla tehdit" suçundan tutuklanmıştı. Polis, aynı evde kalan çocuğun babaannesi Cihangül K'yi de yakalamak için çalışma başlatmıştı. Eskişehir'de bakımsızlık ve kötü muamele nedeniyle öldüğü iddia edilen 6 yaşındaki Nur Elif T.'nin, olay sonrası kaçan babaannesi Cihangir K., polis ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı.

Yetersiz beslendikleri ve güçsüz düştükleri belirlenen 2 erkek çocuğu ise Eskişehir Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından korumaya alındı.

Baba Gökhan T. ve anne Sibel T'nin cezaevinde tutuklu bulundukları, bu nedenle çocukların velayetinin halalarında olduğu öğrenildi.

Öne Çıkanlar