AKP'li Belediye Başkanından gazetecilere tehdit: Kimse sokakta rahat dolaşamayacakArtı Gerçek

Zonguldak'ın Kozlu ilçesinin AKP'li Belediye Başkanı Ali Bektaş, hakkında yalan haber yaptığını iddia ederek önce yargıyı ardından gazetecileri tehdit etti.


Zonguldak Kozlu Belediye Başkanı, AKP'li Ali Bektaş, yerel bir televizyonda katıldığı programda hakkında olumsuz haber yapan gazetecileri tehdit etti. Antalya'da otelleri olduğu yönünde çıkan haberi yalanlayan Bektaş, hem yargıyı hem de haber yapan gazetecileri tehdit etti.

Haberleri yargıya taşıdığını ancak mahkemeden 'Basın özgürlüğü' yanıtı aldığını söyleyen AKP'li Başkan Ali Bektaş, "Yargı, ya bunun gereğini yapacak, ya ben gereğini yapacağım" dedi:

"Ben 15- 20 senedir Antalya'ya bile gitmedim. Suç duyurusunda bulundum. Benim madem otellerim var, Ali Bektaş hırsız! Bu yazının amacı budur. Ya bunu yazana gereğini yapsın savcılık, ya da bana gelsin. Benim bir evim, bir oğlumun üzerine iki arabam, Çakmakkaya'da kayınpederimden kalma bir villam ve eşimin üzerine 280.000 TL nakitim var.

'YARGI GEREĞİNİ YAPMAZ İSE BEN GEREĞİNİ YAPACAĞIM'

Başsavcılığa da ceza alsın diye başvurduk. Sulh Ceza Hakimliği 2004 yılında Polonya'da bir yerel mahkemenin kararını bize gerekçe göstererek basın özgürlüğü dedi. Sen siyasetçisin. Biz seni hırsız olarak görüyoruz’ dedi. ‘Seni yolsuz olarak görüyoruz’ dedi. Mahkeme kararı bana onu söylüyor. Sen siyasetçiysen diyor; her türlü hakarete, her türlü şerefsizliğe layıksın diyor. Karar özetle bunu söylüyor.

Senden fazla bir şey istemedim. İnternete yazılan bir haberi kaldırılmasını istedim. O zaman ben de ne yaparım? Madem basın özgürlüğü bu, o karalayanlar hakkında istediğimi söylerim. Böyle bir şey olabilir mi ya? Ne basın özgürlüğü? İnsanı aşağılamanın, insana iftira atmanın nesi basın özgürlüğü?"

'KİMSE SOKAKTA RAHAT DOLAŞAMAYACAK'

Mahkemenin aldığı karara "Adalet gereğini yapmazsa ben gereğini yapacağım sözleriyle tepki gösteren Bektaş, "Kimse bundan sonra rahat dolaşamayacak' tehditinde bulundu:

"Yargı ya bunun gereğini yapacak, ya ben gereğini yapacağım! Bunu mu istiyorlar? Benim ne işim olur, ben sıradan bir adamım. Hiçbir şey yokken, durup dururken, ‘Ali Bektaş'ın otelleri var’ diye saçma sapan bir haberin çıkmasının sebebini size soruyorum. Niye çıkar bu haber? Bu konu hakkında bir belge yok. Ben buna kızıyorum. Yargının böyle karar almasına bu yüzden kızıyorum. Al klavyeyi eline istediğini yaz, istediğin gibi karala. Adalet gereğini yapmazsa ben gereğini yapacağım. Benim namusum ve şerefimle kimse oynayamaz. Ben bu saatten sonra bir şey beklemiyorum. Onurlu ve şerefli yaşamdan başka. Yok ben kalem aldım. Yok ben gazeteciyim. Şimdi bu laflarımı alacaklar, istedikleri gibi çarpıtacaklar. Yok kardeşim! Bundan sonra Ali Bektaş böyle. Herkese gereğini yapacağım. Kimse sokakta rahat dolaşamayacak. Benim çocuğuma, onuruma, şerefime dokunan insanın onuruna, şerefine dokunurum. Net, tehdit ediyorum. Eğer öyle algılıyorlarsa." (HABER MERKEZİ)

BAĞLANTILI HABERLER