TRT'de spor spikerliği ve program sunuculuğu yapan Ersin Düzen'in maaşı bir süre önce gündem olmuştu. Fatih Altaylı, Düzen'in ayda 400 bin TL kazandığı iddia edilmiş, TRT ise o dönem yaptığı açıklamada Düzen'in maaşının 27 bin 500 TL olduğunu belirtmişti. 

Ancak, CHP Milletvekili Atila Sertel, açıklanan bu bedelin haftalık olarak ödendiğini dile getirmişti. Altaylı, ayırca Düzen'in TFF'den de ayrıca aylık 100 bin TL aldığını iddia etmişti.

EURO 2020 turnuvasının oynandığı şu günlerde ise, Milli Futbol Takımının Avrupa Futbol Şampiyonası maçlarını izlemek üzere Roma ve Bakü’ye, Futbol Federasyonu’nun düzenlediği bedava turlarla giden gazeteciler gündeme gelmişti.

Bu tartışmaların ardından Ersin Düzen'le ilgili yeni sorular ortaya atıldı. Habertürk yazarı Fatih Altaylı, bugünkü köşe yazısının bir bölümünü "Düzen kazanıyor" diyerek bu konuya ayırdı. 

Altaylı, "Epey zaman önce Rıdvan Dilmen tarafından dillendirilen ve benim tarafımdan da söylenen bazı meseleler hala yanıtsız. Bu vesile ile bunları tekrar soralım. TRT’nin ayrıcalıklı sunucusu Ersin Düzen’den söz edelim" diye başladığı yazısında şu ifadelere yer verdi:

"Bu arkadaşın TRT maaşı gündeme gelmişti bir aralar. Ve tabii Federasyon'daki danışmanlığı.

TRT Genel Müdürü Sayın İbrahim Eren acaba Ali Eyüboğlu’na bu Ersin Düzen’in şirketine yılda kaç TL’lik ödeme yapıldığını, Bakü seyahati için kendisine kaç lira verildiğini, masraflarının kimin tarafından karşılandığını, bu organizasyondaki anlatımları için kendisine ekstradan kaç TL ödendiğini, bir başka TRT çalışanının Milli Takımlar sponsoru firmanın reklamını seslendirmesinin mümkün olup olmadığını da anlatır mı!

Türk Futbol Federasyonu da bu Ersin Düzen adlı zata federasyon danışmanlığı için kaç TL ödediğini, Milli Takımlar sponsoru BTCTürk’ün reklam filmini seslendirmesi karşılığında bu Ersin Düzen’e kaç TL ödendiğini, federasyon danışmanı ve kamu yayıncısı için maç anlatıcısı olan birinin sponsor seslendirmesi yapmasının normal olup olmadığını açıklar mı!" (HABER MERKEZİ)