ARTI GERÇEK - Gülistan Doku’nun kaybolmasının birinci yılında Ankara’da düzenlenen protesto eylemine polis çok sert müdahalede bulundu. 

Ankara Kadın Platformu Doku için Çankaya Belediyesi önünde eylem yaptı. Saat 18.00’de başlayacak eyleme giden Platform üyesi kadınlar, henüz alana ulaşamadan polis müdahalesiyle karşı karşıya kaldı. 

Eylem alanına giremeyen kadınlar, polis tarafından engellendi. Kadınlar ısrar edince darp edildi. Polis kadınları darp ederek, gözaltına aldı. Polislerin müdahalesini engellemek isteyen kadın avukatlar da darp edildi, avukatlar da burada gözaltına alındı. 

Doku için eylem yapmak isteyen Ankara Kadın Platformu Üyeleri Fatma Kılıçaslan, Sude Sivri, Yelda Öztürk, Deniz Akbıyık, Leyla Mavili, Beste Uymaz, Zeynep Ülger, Yaren Tuncer ve Yarenur Çetin gözaltına alınarak, polis merkezine götürüldü.  

Müdahaleyi görüntülemek isteyen gazeteciler de polis tarafından darp edildi. Kadınlara yönelik polis müdahalesini kayıt alan gazetecilerin kameraları polis tarafından yere atılarak, kırıldı. Jinnews Muhabiri Habibe Eren ve Öznur Değer polis müdahalesinde gözaltına alındı.