Beşiktaş'ı geçen sezon Süper Lig ve Türkiye Kupası'nda mutlu sona ulaştıran Sergen Yalçın uzun süren suskunluğunu bozdu.

Milliyet'ten Serdar Sarıdağ'a konuşan Sergen Yalçın bir süre daha dinlendikten sonra teknik direktörlük kariyerine devam edeceğini vurguladı. 49 yaşındaki teknik direktör, "Benim mesleğim teknik adamlık."

"İşimi devam ettirmek zorundayım. İşimiz kolay mı, elbette değil. Maalesef Türkiye’de teknik adamların bir kulüpteki kariyeri çok uzun sürmüyor" diyen Yalçın, Türk futbolunda saha sonuçlarının her şeyi belirlediğinin altını çizerek, Beşiktaş’la yollarını ayırmaya mecbur kaldığını dile getirdi.

Yalçın, "Ayrılmayı hiç istemezdim fakat yaşanan gelişmeler bizi mecburi bir ayrılığa götürdü." ifadelerini kullandı.

'TARAFTARDAN İSTEĞİM, HAKLARINI HELAL ETSİNLER'

"Üzüldüğüm tek nokta Beşiktaş taraftarına verdiğim sözü tutamadım" diyen Yalçın, Beşiktaş taraftarından 'helallik' istedi: "Beni Beşiktaş’a taraftar getirdi. Onlara söz vermiştim fakat gelinen durum bu ayrılığa neden oldu. Taraftardan isteğim, bana haklarını helal etsinler." 

Sergen Yalçın, Türk futbolunun çok kolay teknik direktör harcadığını dile getirdi. Son olarak Fatih Terim’in geçmişte büyük başarılara imza attığı Galatasaray’dan ayrıldığını hatırlatan Yalçın şunları söyledi:

“Türkiye, teknik adamlar için en zorlu ülkelerden biri. Çok kolay insan harcanabiliyor burada. Çok çabuk insan tüketiyoruz ve şartlar, teknik adamlar için gün geçtikçe zorlaşıyor. En son Fatih Terim ayrılmak zorunda kaldı. Fatih Terim gibi bir teknik adamın bile kredisi yoksa, siz düşünün gerisini. Bu şartlar altında çalışmaya devam edeceğiz."

"Gelecekle ilgili henüz net bir plan yapmadım fakat elbette yeni başarılar elde etmek istiyorum” diyen Sergen Yalçın son olarak Beşiktaşlı taraftarlardan takımlarının başarısı için sezonun kalan bölümünde kenetlenmelerini istedi.

Deneyimli teknik direktör, "Beşiktaş’ın hep iyi olmasını diliyorum. Taraftarlar ve camia bu takıma destek vermeye devam etsinler" dedi.