Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) iktidar ile muhalefet arasında doğalgaz fiyatları tartışması kavgaya dönüştü. İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş'un bir memurun yazdığını söylediği 'Az yiyin beyler, az yiyin' şiirini okuması üzerine tartışma kavgaya dönüştü.

Söz alan İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, "Peşin doğal gaz alıyorum, kartım var ama sonradan bana doğal gaz fiyat farkı geliyor. Çünkü soygun düzenini böyle kurdunuz. Bu soygun olduğu sürece doğal gaz tüketenlerin yüzüne nasıl bakıyorsunuz?" diye sordu. Yokuş, daha sonra bir memurun yazdığını dile getirdiği "Az yiyin beyler, az yiyin" şiirini okudu.

Sataşmadan söz alan AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, bu üslubun, AKP'ye alenen hakaret olduğunu söyledi. AKP hükümetlerinin, icraatlarını dile getiren Özkan, "Milletimiz eğer 10 küsur seçimden beri bu davaya, reisimiz, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a yol vermişse bu milletin kaynaklarını en disiplinli şekilde kamu finansmanında kullandığımız içindir." dedi.

Bu sırada AKP ile İYİ Parti milletvekilleri arasında karşılıklı laf atmalar yaşandı.İki partiye mensup milletvekilleri, birbirlerinin üzerine yürüdü.

TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç, milletvekillerini uyararak, yerlerine oturmalarını istedi. Bilgiç, tartışmanın sürmesi üzerine birleşime ara verdi. Bilgiç, milletvekillerinin yatışmaması üzerine düzenlemenin yasalaşmasının ardından birleşimi 18 Şubat Salı saat 15.00'te toplanmak üzere kapattı.

(HABER MERKEZİ)