MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli geçirdiği rahatsızlık nedeniyle verdiği uzun aranın ardından ilk kez grup toplantısına katıldı.

Libya'ya asker gönderilmesi, Kanal İstanbul ve HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Devran kitabının tiyatro uyarlamasını seyretmeye giden muhalif siyasetçileri hedef alan Bahçeli, konuşmasında ayrıca yine beka meselesini gündeme getirdi.

MHP lideri Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları:

“Ne mutlu bize ki duanın gücü ve doktorlarımızın gayretiyle buradayız. Son nefesimize kadar da burada olacağız. Derdi veren Allah şifayı da vermiştir. Kader gayrete aşıktır. Düşmemizi bekleyenler Allah’ın izniyle kurumuş ağaca dönecekler daha çok bekleyeceklerdir. Sahte kurtarıcıların hevesleri kursaklarında kalmaya mahkumdur.

MHP üzerinde hesap yapılmaz. Sağlığım üzerinden spekülasyona yeltenenler kötü temennilerini şifreli mesajlarla servis edenler bilsinler ki biz şer kişilere değil edepli gönüllere bakarız.”   

YİNE BEKA DEDİ

“2019 yılında Türkiye yüksek bir beka mücadelesi vermiştir.

Maalesef hem bölgemiz hem de küresel sistem huzursuzluk sarmalındadır.

Cemal Kaşıkçı cinayeti, Kasım Süleymani suikastı, yolcu uçağının vurulması beşeri vicdanı kaygılandırmıştır.

Bombayı ele alan silahı beline kuşanan ya cinayet nöbetine gitmekte ya da ihanet devriyesine çıkmaktadır.”

LİBYA SÜRECİ VE ASKER GÖNDERME

Allah’tan Türkiye ve Rusya’nın çağrıları ile Libya’da şimdilik ateşkes çağrıları karşılık bulmuş darbeci Hafter de ikna edilmiştir.

İdlib’teki ateşkes rejimi sevindirici olmakla birlikte tam olgunlaşmış temelleşmiş değildir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sürdürdüğü diplomasi trafiği memnuniyet vericidir.

Libya ile yapılan anlaşma ile Akdeniz’deki ezberler bozulmuş tabular yıkılmıştır. Dengelerin yeniden kurulması sağlanmıştır. Türkiye ve Libya’nın denizden birleşmesi, Doğu Akdeniz’in iki yakasının bir araya gelmesi bildik ülkeleri telaşlandırmıştır.

Türkiye ne yapacaktı aleyhine olan gelişmelere sessiz mi kalacaktı.

Libya konusu bizim için tarih ve gelecek konusudur.

MUHALEFETE YÜKLENDİ

“Libya’ya asker gönderme tezkeresinin kabulü düşmanları çatlatırken CHP’yi, HDP’yi, İP’i SP’yi aynı anda zıvanadan çıkarmıştır.”

Türkiye’nin egemenlik haklarını savunmaktan aciz düşenler bize neyi anlatmayı çalışıyorlar.

Kılıçdaroğlu biliyorsa söylesin Ortadoğu olmadan Libya’daki kanama dindirilmeden Anadolu’da nasıl tutunacağız.

Barbaros Hayrettin Paşa’nın 482 yıl sonra geri dönüşü bu CHP’yi neden sızlandırıyor. CHP kimin tarafındadır?

Hafter’in diretmesine ama masadan kalmasına rağmen Libya’da ilan edilen geçici ateşkesin sürmesi umut vericidir.

Kılıçdaroğlu’na ve CHP’li yöneticilere diyorum ki Türkiye’nin hak ve çıkarlarını savunmak korkmayın MHP’li ya da AK Partili yapmaz. Sadece adam yapar sadece yerli ve milli insan yapar.”

DEMİRTAŞ’IN 'DEVRAN' OYUNU

Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutulan Halkların Demokratik Partisi (HDP) önceki dönem Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın “Devran” isimli kitabı, Jülide Kural ve Ömer Şahin tarafından İstanbul Harbiye’de bulunan Kenter Tiyatrosu’nda okuma tiyatrosu olarak sahnelenmiş, oyunu, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş, HDP eski milletvekili Sırrı Süreyya Önder, HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu, CHP Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül ve sanatçı Kadir İnanır da izlemişti.

'MÜSADE ETMEYİZ'

Demirtaş’ın oyununa yönelik bu ilgiye ilişkin de açıklama yapan Bahçeli "Kabuktan öze inemeyenler karakterlerinde özgüven eksiği olanlardır. Terörist Demirtaş'ın Devran isimli sözde kitabından tiyatro çıkarıp buna övgü çıkaranlar bu milletin ruh köküne yabancı olanlardır. CHP'ye diyorum ki çadır tiyatronuzu ya Kandil'de kurum ya da Pensilvanya'ya açın. Müslüman mahallesinde salyangoz satmayın, satmaya çalışmayız, zira müsade etmeyiz. Diyeceklerim Kılıdçaroğlu'nun kulağına küpe olsun" ifadelerini kullandı.


KANAL İSTANBUL

"Kanal İstanbul gündeme gelmiş, CHP yaptırmam demiştir. Ne gerek var derler, ihaleleri kime verdiler derler, yerli ve milli sanayiyi geliştirmek isteyenlere kara çalarlar."

BAŞKANLIK SİSTEMİ

"Cumhur İttifakı da Cumhurbaşkanlığı Sistemi ile parlak başarılara imza atacak." 

(HABER MERKEZİ)