Bankalar kredi faizlerini aşağı çektiArtı Gerçek

Ziraat ve İş bankaları, konut ve ihtiyaç kredisi faiz oranlarını indirdi. Ziraat'te en düşük faiz oranı yüzde 0,99.


Ziraat Bankası, İş Bankası ve Türk Eeximbank kredi faiz oranlarını düşürdü.

Ziraat Bankası kredi faiz oranlarını 16 Eylül'den itibaren geçerli olmak üzere indirdiğini duyurdu. Kurumsal kredi faiz oranlarını yıllık yüzde 13- 15.5 aralığına kadar indiren Ziraat Bankası, ihtiyaç kredisi faiz oranlarını da maaş müşterileri için aylık yüzde 1.25’e ve maaş dışı müşteriler için ise aylık yüzde 1.35’e düşürdü.

Konut kredilerinde 500 bin lira ve üzeri kredilerde faiz oranını aylık yüzde 1.19 olarak belirleyen Ziraat Bankası, 500 bin lira altındaki konut kredilerinde faiz oranını aylık yüzde 0.99 olarak uyguluyor.

Türkiye İş Bankası da konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1.17 düzeyine geçti. İş Bankası'ndan yapılan açıklamada, "Farklı konut finansman ürünleri sunan İş Bankası, konut alımlarının finansmanı amacıyla kullanılacak kredilerde 120 ay vadeye kadar yüzde 1.17 oranı uygulayacak" denildi ve kişiye özel geri ödeme seçenekleri sunan İş Bankası’nın ev kredisi ürünlerine dair detaylara ve kredi koşulları ile ilgili bilgiye isbank.com.tr ve tüm İş Bankası şubelerinden ulaşılabileceği belirtildi.

İHRACAT KREDİLERİNDE İNDİRİM 

İhracata yönelik finansman sağlayan Türk Eximbank da 1 yıl vadeli TL kredi faiz oranınında 1 puan indirim yaptı.

Türk Eximbank’tan yapılan açıklamaya göre, ihracatçı KOBİ’lere ve yüksek teknolojili ürün ihracatı yapan firmalara yönelik olarak kullandırılan 1 yıl vadeli TL kredilerin faiz oranının yaklaşık 1 puan indirimle yüzde 10,65’e düşürüldü. (DHA/HABER MERKEZİ) 

BAĞLANTILI HABERLER