Barzani ve Merkel'den taziye mesajı

25.01.2020 20:12    Güncelleme: 25.01.2020 20:12

Elazığ’da yaşanan deprem nedeniyle IKBY eski Başkanı Barzani ile Almanya Başbakanı Merkel, mesaj yayınladı.

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi (IKBY) eski Başkanı Mesud Barzani, Elazığ’da yaşanan deprem nedeniyle hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı diledi. 

Kürdistan Demokrat Partisi'nin resmi internet sitesi "KDP.info'"da mesajı yayımlanan Barzani, dün akşam meydana gelen deprem nedeniyle bazı vatandaşların hayatını kaybetmesi ve yaralanmasından derin üzüntü duyduklarını ifade etti. Barzani, hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara da acil şifa temennisinde bulundu.

Almanya Başbakanı Angela Merkel de Elazığ’daki deprem nedeniyle Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a taziye mesajı gönderdi. Merkel mesajında yaralılara acil şifalar, hayatını kaybedenlerin yakınlarına da başsağlığı diledi.

İnsanların hayatlarından koparıldığını, birçoğunun evlerini kaybettiğini ve bütün vilayetin bu doğal felaketten etkilendiğini aktaran Merkel, "Alman hükümeti adında size taziye dileklerimi ve aynı zamanda aktif destek vermeye hazır olduğumuzu ifade ediyorum" ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)