Beyoğlu’nun ünlü mekanı Dorock kapandıArtı Gerçek

İstanbul'da heavy metal tutkunlarının Beyoğlu'ndaki en önemli buluşma mekanı Dorock, ekonomik kriz yüzünden kepenklerini indirmek zorunda kaldı.


Yıllarca organize ettiği konserlerle rock gruplarını rock ve heavy metal tutkunlarıyla buluşturan İstanbul Beyoğlu'nun en önemli mekanlardan Dorock, kapanma kararı aldı. Kadıköy’deki 'Dorock XL' ile bir bağlantısı bulunmayan mekan, kapanma haberini ve gerekçelerini sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla duyurdu.

'NE YAZIK Kİ DİĞER KESİM KAZANDI'

Kapanma gerekçesini 'Ne yazık ki diğer kesim ağır bastı' sözleriyle özetleyen Dorock açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Evet, bu yazıyı hazırlamak bizim için oldukça güç oldu. Ancak siz değerli dostlarımızın, bazı ortamlarda dolaşan söylentilerin aslını bilme hakkı olduğunu düşündüğümüz için bu açıklamayı yapma gereği duyuyoruz. Bir buçuk yıldır bu mekanı işletiyoruz. İyi, kötü günlerimiz, acı, tatlı anılarımız oldu. Hepsi birbirinden değerli birçok dost biriktirdik. Maddi ve manevi elimizden geldiğince faydalı olmaya çalıştık. Ancak, açık olan mekan bir haftadır kapalıymış gibi dillendirildi, karalama kampanyaları yapıldı. Bazı sosyal medya paylaşımlarını dikkate almadığımız gibi, kimseye karalama yapmaya çalışmıyor veya kimseyi eleştirme gereği duymuyoruz. Sadece şunu söylemek zorundayız; olumsuz şartları gideremedik. Herkes için olmasa da burayı gerçekten mabedi gören, sahiplenen sevgili dostlarımızdan özür diliyoruz. Ne yazık ki diğer kesim ağır bastı.. Yarın itibarıyla kepenk kapattığımızı üzülerek bildiriyoruz. Sahne alan gruplara, emek veren personele ve siz değerli dostlarımıza teşekkür ediyoruz. Fakat bu tamamen bir veda değil, gerçek dostlarla tekrar buluşmak üzere…" (HABER MERKEZİ)

BAĞLANTILI HABERLER