İstanbul Beyoğlu’nda boşandığı erkek tarafından öldürülen kadının bir gün önce karakola giderek koruma kararı almak istediği öğrenildi.

Erkek şiddeti ve kadın cinayetleri konusunda etkin önlemleri almayan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararıyla İstanbul Sözleşmesi'nden çekilen Türkiye'de kadın cinayetleri devam ediyor. Bugün Beyoğlu Kulaksız Mahallesi’nde meydana gelen kadın cinayetinde, 45 yaşındaki iki çocuk annesi N.U., boşandığı M.A., isimli erkek tarafından sokak ortasında ateşli silahla vuruldu.

M.A., olay esnasında yoldan geçen ve kendisine tepki gösteren bir kişiye de ateş etti ve kurşun tepki gösteren kişinin aracına isabet etti. M.A., olay yerinden koşarak uzaklaşırken, mahalleliler N.U.'ya ilk müdahaleyi yaptı.

N.U., Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Ağır yaralanan kadının hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi.

BİR GÜN ÖNCE KORUMA KARARI İSTEDİ

Mahalle sakinlerinin aktarımına göre; N.U.,'nun yakınlarına, "Bu adam silahlandı, beni öldürecek" dediği ve olaydan yalnızca bir gün önce karakola giderek polis koruması istediği ortaya çıktı.