Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, Coronavirus nedeniyle toplanan paraların akıbetine ilişkin bilgi paylaşarak "Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında sağladığımız destek ve yardımlarda 30 milyar liraya yaklaştık. Biz Bize Yeteriz Türkiyem Kampanyasında toplanan 2 milyar TL'yi aşkın bağıştan 1,2 milyon ihtiyaç sahibi haneye 1000'er TL ulaştırdık" dedi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Coronavirus önlemleri sonrası Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın başlattığı "Biz Bize Yeteriz Türkiyem Kampanyası"na dair sosyal medya platformu Twitter'dan bir açıklama yaptı. Erdoğan'ın IBAN vererek başlattığı kampanya kamuoyunda tepki görmüştü.

Selçuk, toplanan 2 milyar lirayı aşkın bağıştan 1,2 milyon ihtiyaç sahibi haneye 1000'er lira ulaştırdıklarını, Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında sağlanan destek ve yardımların da 30 milyar liraya yaklaştığını iddia etti.

Selçuk, yazılı açıklamasında, "Biz Bize Yeteriz Türkiyem Kampanyası"na bugüne kadar 2 milyarı aşkın bağış yapıldığını belirtti.

Toplanan yardımların ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırıldığını savunan Selçuk, "1,2 milyon ihtiyaç sahibi haneye 1000'er lira nakdi destek verdik. Kampanya kapsamında toplanan miktarın kalanını da ihtiyaç sahibi hanelere ulaştırmaya devam ediyoruz" görüşünü savundu..