Çay hasadı için Rize'ye giden 22 kişi pozitif çıktı, 202 kişi karantinadaArtı Gerçek

Rize Valisi, kente çay toplamak için gelen 22 kişinin Coronavirus test sonucunun pozitif çıktığını, bu kişilerin yakını 202 kişinin karantinaya alındığını açıkladı.


Rize'ye çay hasadı için kent dışındasn gelen çay üreticilerine yapılan Covid-19 test sonuçları hakkında basın açıklaması yapan Rize Valisi Kemal Çeber, kentteki, coronavirus vakaları hakkında bilgi verdi.

Rize Valiliği'nin internet sitesinden yayınlanan açıklamada, şu ana kadar 11 bini aşkın test yapıldığını, 22 kişinin testlerinin pozitif çıktığını söyleyen Vali çeber, bunların yakını olan 202 kişinin karantina ve gözlem altında alındığını belirti:

22 KİŞİ POZİTİF ÇIKTI 202 KİŞİ KARANTYİNA ALTINA ALINDI

"Gelen her bir aileden bir kişiye bir haftalık süre içerisinde Covid-19 testi uygulandı. Yaklaşık 11 bin 37 test yapıldı. Yaklaşık 110 sağlık çalışanı ekibimiz tarafından yapılan testlerin sonuçları bu sabah itibari ile geldi. Son gelen testlerin sonucunda 22 pozitif vakamız var. Bu 22 vatandaşımızın her biri hastahanede tedavi altına alındı. Bunların yakını olan karantina ve gözlem altında aldığımız 202 hemşehrimiz var. Onlarında evde takipleri ve testleri yapılıyor. Onların içerisinde henüz test sonucu pozitif çıkan olmadı. Biz her türlü hazırlığımızı yapmıştık. Biz bu sayının çok yüksek olabileceğini de düşünmüştük. Duamız hiç pozitif çıkmamasıydı. Ortaya çıkan sonuç kontrol edebileceğimiz bir seviyede. Takibimiz alanda da devam ediyor. Sağlık ekiplerimiz fedakarca çalışmaya devam ediyor. Şu anda riski yüksek meslek grupları, kuaförler, berbeler, kuryeler, toplu taşıma şoförlerimiz, garsonlarımız ve market çalışanlarımıza yönelik testler sağlık çalışanlarımız tarafından yapılmaya başlandı."

Rize Valisi Çeber, açıklamasının devamında, bugün saat 17.00 itibari ile Karadeniz Sahil Yolu Trabzon-Rize şeridinde kurulan kontrol noktasının kapatılacağını, il sınırları içerinde bulunan Alipaşa, İkizdere ve Fındıklıda ki kontrol noktalarında uygulamalarının devam edeceğini belirtti. (HABER MERKEZİ)

BAĞLANTILI HABERLER