İstanbul Karaköy’de geçtiğimiz günlerde yolda yürüyen  2 genç kadın, karşılarından gelen Semahat Y. adlı başka bir kadının yumruklu saldırısına uğramıştı. Saldırıyı lanetleyen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, saldırıya uğrayan Feyza Yerlikaya ve Gamze İnce ile telefonda görüştü.

'SİZE YAPILAN ŞİDDET ÇAĞ DIŞI BİR NEFRETİN SONUCUDUR'

Yerlikaya ve İnce’ye geçmiş olsun dileklerini ileten Kaftancıoğlu; 2 genç kadınla yaptığı telefon görüşmelerinde saldırıyı lanetleyerek iki kadının yanında olduğunu belirtti:

"Kadın bir siyasetçi olarak bu ülkede yaşayan tüm kadınların hem fiziksel hem de psikolojik şiddet altında olduğunu görüyorum, biliyorum. Size yapılan da diğer tüm kadın kardeşlerimize yapılan her türlü şiddet de çağ dışı bir nefretin sonucudur.

'NEFRETİN HER TÜRLÜSÜNE KARŞI YAN YANA OLMALIYIZ'

Toplumumuzu geren, kutuplaştıran bu saldırıyı kınıyorum ve her zaman yanınızda olduğumu bilmenizi istiyorum. Bundan sonraki süreçte de hukuksal ya da farklı meselelerle ilgili herhangi bir şeye ihtiyacınız olduğunda bir telefon kadar yakınınızdayım. Biz kadınlar düşüncelerimiz, inançlarımız, kıyafetlerimiz ve kimliklerimiz ne olursa olsun şiddetin ve nefretin her türlüsüne karşı her zaman yan yana olmalıyız.

'ÖFKE VE NEFRET DİLİNİ YENECEĞİZ'

Çağdaş bir toplumda kadınların istedikleri gibi giyinebilme özgürlüğü vardır. Bizler de bu özgürlüğü savunmak ve büyütmek için mücadelemize devam edeceğiz. Yaşanan acı olayla ilgili asla yalnız olmadığınızı unutmayın. Hep birlikte kadınlara yönelik şiddeti de toplumda yaratılan öfke ve nefret dilini de yeneceğiz." (HABER MERKEZİ)