İzmir'in, Çiğli ilçesinde belediye pazar yerlerine 'imece panosu' koydu. Alışveriş yapan yurttaşlar, ihtiyacı olanlar için de sebze meyve alıp panoya asacak. 

Çiğli Belediyesi'nin 'Dayanışma Yaşatır' isimli projesi kapsamında ihtiyaç duyan yurttaşlar için pazar yerlerine imece panoları yerleştirildi.

Dayanışma ağı ile vatandaşlar tarafından imece panolarına bırakılan sebze ve meyveler, belediye personeli tarafından günlük olarak ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine teslim ediliyor.

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü uygulamaya ilişkin “Covid-19 salgınıyla mücadelede ilk günden itibaren özellikle sağlık ve ekonomi anlamında üzerimize düşen sorumlulukları özveriyle yerine getirdik. Bu süreçte vatandaşlarımızın birbirleriyle dayanışması çok önemliydi. Biz de bu dayanışmada yeni bir başlık açarak, ihtiyaç sahibi daha fazla aileye yardım eli uzatabilmek amacıyla önemli bir projeyi daha hayata geçirdik. “Dayanışma yaşatır” sloganıyla başlattığımız bu uygulama ile pazar yerlerinin girişine imece panoları kurduk. Vatandaşlarımız alışverişini yapıyor, bir poşetini de ihtiyaç sahipleri için imece panosuna bırakıyor. Biz de, halkımızın gönüllü destekleriyle bizlere emanet ettiği sebze ve meyveleri taze olarak kentimizdeki ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıyoruz. Çiğli halkına gösterdikleri duyarlılıktan dolayı sonsuz teşekkür ediyorum. Kentimizde hiçbir vatandaşımızın yatağa aç girmemesi adına mücadelemiz sürecek. Gösterdiğimiz bu birliktelik ile sağlıklı ve mutlu yarınlara çok daha çabuk ulaşacağız” dedi.