HaberTürk ekranlarında yayınlanan Kübra Par'ın sunduğu 'Açık ve Net' programında gazeteci Cüneyt Özdemir, "Apolitik olarak değişti mi Cüneyt Özdemir? 'Eskiden muhaliftin, şimdi yandaşsın, iktidara yaranmaya çalışıyor Cüneyt Özdemir' bu doğru mu?" sorusuna verdiği yanıt tepki çekti.

Özdemir,  "Bir insanın beğendiği şeyleri söylediğim için ben onun taraftarı olmam. Yandaşlık neyin yandaşlığı, AK Parti yandaşlığı mı? CHP yandaşlığı yok mu, İyi parti yandaşlığı yok mu, affedersin HDP yandaşlığı yok mu? Bütün yandaşlık ihalesi AK Parti'ye devredilmiş durumda. Diğer partileri destekleyenler demokrat, AK Parti'yi destekleyenler demokrat oluyor" şeklinde yanıt verdi. Özdemir'in "Afedersin HDP" ifadesi tepki çekerken sosyal medyada da kısa sürede gündem oldu.

TEPKİ GELİNCE: ONU DEMEK İSTEMEDİM

Eleştirilere Youtube kanalından yaptığı canlı yayında yanıt veren Cüneyt Özdemir, kendisini şu sözlerle savundu:

"Orada onu demek istemedim. 'Ben HDP'nin gerçekten diğer partilere baktığınızda daha demokratik, parti içi demokrasisi daha çalışan, kadınlara daha fazla kota ayıran, değer veren bir parti olduğunu düşünüyorum. Onun bile yandaşları körü körüne yandaşlık yapıyorlar' diyorum. O gidiyor benim anlattıklarımı 'böyle dedi'. Öyle görmek istiyorsan devam et. Ben ne diyebilirim abi. Bakış açını değiştirmek çok zor" açıklamasını yaptı.

ERDOĞAN: AFEDERSİN ERMENİ

2014 yılında dönemin Başbakanı ve Cumhurbaşkanı adayı Tayyip Erdoğan katıldığı bir programda "Afedersin Ermeni" ifadelerini kullanmış ve sözleri büyük tepki çekmişti. Erdoğan, “Bırakın Türkiye’de Türk, Türk olduğunu Kürt Kürt olduğunu söylesin. Bunda ne var? Benim için bir ara neler dediler. Benim için Gürcü diyen oldu, afedersin çok daha çirkin şeylerle Ermeni diyen oldu. Dedemden de babamdan da hepsinden öğrendiğim şey ben Türküm olay bu kadar basit" demişti.