Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, hastaneye kaldırılan sanatçı Kadir İnanır için sosyal medya hesabından bir mesaj paylaştı.

Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan Demirtaş, dün akşam geçirdiği ani rahatsızlık nedeniyle hastaneye kaldırılan Kadir İnanır’ın rol aldığı 'Tatar Ramazan' filminden bir karesini paylaşarak geçmiş olsun dileğinde bulundu. Demirtaş, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Sen bu oyunu da bozarsın dayı. Çok geçmiş olsun, acil şifalar diliyorum" diye yazdı.

NE OLMUŞTU?

Muğla'da aniden rahatsızlanan usta oyuncu Kadir İnanır, Denizli'deki Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Sanatçının yeğeni Levent İnanır, Kadir İnanır'ın hayati tehlikesinin olmadığını belirtmişti.

İnanır'ın tedavisini sürdüren Prof. Dr. Çağdaş Erdoğan beyin damar tıkanıklığı şüphesiyle hastasının takip edildiğini belirterek, "Kadir İnanır, 3 yıl önce de benzer bir sıkıntı yaşamış. Yine aynı şekilde bir beyin damar tıkanıklığı olduğundan şüpheleniyoruz. Bu hastalıklarda birkaç gün geçmeden, tablo netleşmeden bir şey söylemek mümkün değil. Kendisi istirahat etmesi ve dinlenmesi amacıyla servisimizde takibimize devam ediyoruz" dedi.