ARTI GERÇEK - Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında saat 15.15'te toplandı. Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamalarda bulundu.

Salgın sürecinde, Cumhur İttifakı ortaklarından olan MHP'ye desteklerinden dolayı teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, baroların yapısını değiştirmekte kararlı olduklarını vurguladı ve çoklu baro sistemine geçişi öngören yasa tasarısının yarın Meclis'e sunulacağını kaydetti.

Erdoğan şunları söyledi: 

-Kısa çalışma ödeneğinin süresi 1 ay uzatıldı

-Irak'taki Türkmenlere tıbbi yardım ulaştırmak üzere bir konvoy yarın yola çıkacak.

-Salgının sürmesi bizim önümüzü görmemizi de zorlaştırıyor.

-Bu süreçte gösterdikleri duruşla Cumhur İttifakı'ndaki ortağımız MHP'ye bir kez daha teşekkür ederiz.

-Cumhur İttifakı Türk siyaset tarihine altın harflerle yazılacak bir güç birliği olmuştur.

-Temsil düzeyi yüksek bir baro yapısı oluşturmakta kararlıyız. Çoklu baro yapısı üzerinde duruyoruz. Bu konuda hazırladığımız kanun tasarısını yarın Meclis'e sunuyoruz.

-(LGBTİ'lere karşı) Halkın lanetlediği ve tavır aldığı hiçbir anlayışın bu ülkede kök salması mümkün değildir. Türkiye, milli ve manevi yapısını hedef alanlarla mücadele edecek güce sahiptir. Buradan tüm milletimi Rabbimizin yasakladığı, milletimizi her türlü sapkınlığa karşı dikkatli olmaya ve tavır almaya davet ediyorum. Birileri yine sinsice milli ve manevi değerlerimize saldırıyor, genç dimağları zehirlemenin peşindeler.

-Haziran ayı verileri ekonominin toparlanma sürecinde olduğunu gösteriyor.

-Sadece bizim salgının üstesinden gelmemiz yetmiyor. İş yaptığımız ülkelerin de salgını yemeleri gerekiyor.