Eric Clapton’ın geçen hafta yayınladığı “This Has Gotta Stop” (Bu Artık Bitmeli) isimli şarkısı dinleyicileri arasında tartışma yarattı. Şarkıda, “Ben artık bu saçmalığı kaldıramayacağım/ Çok ileri gitti/ Benim ruhumu almak istiyorsun/ Gelip kapımı kırman gerek” denilirken şarkının devamında ise, “Bir şeylerin yanlış olduğunu biliyorum/ Yasaları yıkmaya başladığın/ Ellerimi hareket ettiremiyorum/ Ter içinde kalıyorum” deniliyor.

Gazete Duvar'ın haberine göre şarkının doğrudan sokağa çıkma kısıtlamaları ve aşılara karşı olup olmadığına dair bir açıklama yapılmazken, Clapton geçen ay “aşı pasaportu zorunluluğu” getiren konser alanlarında konser vermeyeceğini söylemişti.

Clapton ayrıca Covid-19 aşısı olduktan sonra yan etkilerin çok ciddi olduğunu ve ikinci dozdan sonra elleri ve ayaklarında hissizlik meydana geldiğini öne sürmüştü.

Clapton’ın dinleyicileri ise ünlü müzisyenin bu konudaki şarkısını eleştirdi. Bazı dinleyicileri Eric Clapton’ın İngiliz hükümetinin aşı pasaportu zorunluluğu kararını eleştirmesinin yanlış olduğunu söyledi. Sosyal medyada yazan diğer Clapton dinleyicileri ise ünlü sanatçıya destek verdi.