Manhcester United'ın efsanevi teknik direktörü Sir Alex Ferguson, Cristiano Ronaldo'nun Manchester United'a dönüşüyle ilgili "Sezar'ın Roma'ya dönmesi gibi" benzetmesini yaptı. Portekizli süper yıldız 2009'da ayrıldığı United'a Real Madrid ve Juventus formaları giydikten sonra bu sezon başında geri döndü.

Ferguson, ‘Kırmızı Şeytanlar’ olarak anılan Manchester United takımına transfer ettiği öğrencisinden övgüyle bahsetti. "Sezar'ın bir zafer sonrası Roma'ya "Gittim, gördüm, fethettim" diyerek dönmesi gibiydi. Fantastikti. Milyonlarca Manchester United taraftarı için çok özel bir andı. Cristiano Ronaldo tarihin en iyisi olabilmek için kendi hayatını feda etti" ifadelerini kullandı.

Alex Ferguson, Ronaldo'nun Real Madrid'e oynama hayalini bildiğini, kendisinden çok memnun olmasına rağmen bu transfere onay verdiğini de söyledi.

Efsanevi teknik adam 1986-2013 yılları arasında çalıştırdığı Manchester United'a 13 Premier League ve 2 Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu kazandırdı.

Cristiano Ronaldo, Siz Alex Ferguson'un futbol tarihine armağan ettiği birçok yıldızdan biri. Şampiyonlar Ligi'nin gelmiş geçmiş en golcü futbolcusu olan Portekizli futbolcu, 5 Devler Ligi şampiyonluğundan ilkini de Manchester United'da kazanmıştı.