Hürriyet okurlarının oylarıyla belirlenen 45. Pantene Altın Kelebek Ödülleri'nin törenine Hadise'nin konuşması damgasını vurdu.

'En İyi Klip' kategorisinde 'Farkımız Var' klibiyle ödül alan Hadise, yaptığı konuşmada, yasaklanan 'Sıfır Tolerans' klibine yönelik tepkilere yanıt verdi.

'BİZ KADINLAR, HANGİ İŞİ YAPARSAK YAPALIM AYNI SAVAŞLARI VERİYORUZ'

Konuşmasına bir klibin başarısının şarkının başarısıyla birlikte geldiğini söyleyerek başlayan Hadise, En iyi klip ödülü alırken aklına bir önceki klibinin yasaklanması geldiğini belirterek şunları söyledi: 

“Bence sevmek, öpmek, sarılmak dünyanın en özel ve en normal duyguları. Ve bu duyguların yasaklanması gerçekten çok saçma. Ve eminim benim yerimde bir erkek olsaydı bu tepkileri almazdı. Müzik ve sanat özgürlük demektir. Ve ben her zaman bu şekilde devam edeceğim. Bir kadın olarak beni izleyen genç kızlara örnek olmak istedim. Hiç bir zaman susmadım. Biz kadınlar hangi işi yaparsak yapalım hepimiz aynı savaşları veriyoruz. Bu yüzden hayatları kısıtlanmış bütün kadınlara gelsin bu ödül” dedi. (KÜLTÜR-SANAT SERVİSİ)