Hasta tutuklu kalp krizi geçirdiArtı Gerçek

Burhaniye Cezaevi’nde kalan Gemgin Durak yakınlarına '3 tıkalı damarım var ve açılmadı' dedi.


Balıkesir Burhaniye Kapalı Cezaevi’nde bulunan ve rahatsızlığından dolayı kalbinde 6 tane stent bulunan Gemgin Durak, kalp krizi geçirdi. Durak, yaşadığı rahatsızlığı haftalık telefon görüşmesi sırasında kardeşi Abdulsamet Durak’ın eşi Seher Durak'a aktardı. 

Durak, 18 Mayıs günü saat 14.00 sıralarında kalp krizi geçirdiğini belirterek, şunları söyledi: “Kalp krizi geçirdiğim için ilk Burhaniye Devlet Hastanesi’ne götürüldüm. Oradan da Balıkesir Devlet Hastanesi’ne götürüldüm. Burada saat 22.30 civarlarında anjiyo yapıldı. Kalp damarlarımdan biri yüzde 100, diğeri yüzde 40 ve biri yüzde 45 olmak üzere 3 tıkalı damarım var ve açılmadı. O gece gardiyanlar beni cezaevinde geri götürmek istedi. Doktor kan değerlerim yüksek olduğu için izin vermedi ve 4 gün yoğun bakımda tutuldum. Damarlarım açılmadığı için doktorlar ameliyat gerektiğini söyledi.”

Cezaevi şartlarında ameliyat olmak istemediğini söyleyen Durak, cezaevine geri getirildiğini ve coronavirus şüphesiyle karantinada tutulduğunu ve bir koğuş arkadaşının gönüllü olarak gelip kendisine refakat ettiğini ifade etti. 

Kaynının 15 yıldır cezaevinde olduğunu ifade eden Seher Durak, kaygılı olduğunu söyledi. Durak, kaynının bir an önce tahliye edilip hastanede tedavi edilmesi gerektiğini belirtti. (MA)

BAĞLANTILI HABERLER