İdlib'de 3 asker hayatını kaybettiArtı Gerçek

Milli Savunma Bakanlığı İdlib'de Suriye güçlerinin dün geceki hava saldırısında 2 askerin hayatını kaybettiğini açıklamıştı.


İdlib'de Suriye ordusunun hedef aldığı 3 Türkiye askeri hayatını kaybetti.

Açıklamayı AKP Siyaset Akademisi'nin açılış dersinde konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan yaptı.

Erdoğan, "Mekanları cennet olsun. Fakat onun yanında rejim güçlerinin kaybı çok büyük" diye konuştu.

Erdoğan şunları söyledi:

Enerjide yeni bir dönemin kapılarını açıyoruz. Sondaj gemisi, sismik araştırma gemilerimiz yoktu. Bir tane yarım yamalak gemi bulmuşlardı, onunla dolaşıyorlardı. Onların hepsi tarih oldu. Şimdi 2 tane bize ait, 3 tane de sondaj gemimiz var. Kendi denizlerimizde yapabileceğimiz gibi, başka denizlerde de bunu yapabiliriz. Şuanda Libya ile yaptığımız anlaşmalarda malum çevreyi çıldırtan da bu. Şuanda Libya iyi gidiyor. Gayrimeşru Hafter var ya... Asker desteği, güvenlik desteği alıyor. Biz de Libya'ya askeri eğitim noktasında verdiğimiz destek ve ayrıca eğitimini alan askerlerle beraber Libya'da daha önce lehine gelişen yapıyı tersine döndürdük. İdlib'de de gelişmeler lehe döndü.  3 tane şehidimiz var. Rejim güçlerinin kaybı çok yüksek. Onları tek tek anlatmama gerek yok. Mücadele devam ediyor, devam edecek. Ruslarla görüşmeler devam ediyor, edecek. Şunu söylüyoruz, biz Adana Mutabakatı ile İdlib'teyiz.

Milli Savunma Bakanlığı İdlib'de Suriye güçlerinin dün geceki hava saldırısında 2 askerin hayatını kaybettiğini açıklamıştı.

(HABER MERKEZİ)